Charakterystyka

Kurs lalki artystycznej to unikatowe w Polsce zajęcia adresowane do młodzieży otwartej na nowe formy tworzenia i poznanie różnych technik artystycznych. Stanowi zaproszenie do magicznego świata małych dzieł sztuki (jak określają lalkę artystyczną ich znawcy i kolekcjonerzy).

Podczas zajęć uczestnicy nauczą się, jak wykonać lalkę artystyczną, jakich materiałów używać, na co zwracać uwagę oraz jak nadać lalce niepowtarzalny charakter. Zdobędą także umiejętności posługiwania się podstawowymi narzędziami rzeźbiarskimi i nauczą się podstaw szycia ręcznego i maszynowego.

Efektem zajęć będą autorskie lalki zaprojektowane i samodzielnie wykonane od początku do końca.

 

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ POPOŁUDNIOWYCH

15.00-17.00: blok warsztatowy
17.00-17.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
17.20-19.00: blok warsztatowy

Program

1. DZIEŃ Wprowadzenie - czym jest lalka, jakie są jej rodzaje i gdzie może być wykorzystywana, oraz z jakich materiałów może być wykonywana. Zapoznanie się z podstawowymi zasadami anatomii. 

2. DZIEŃ Rzeźbienie elementów lalki: głowy, rąk, nóg, szyi. Nauka wykorzystywania narzędzi rzeźbiarskich.

3. DZIEŃ Szlifowanie wyrzeźbionych elementów. Nauka robienia lalce make-upu. Tworzenie przestrzennych oczu z masy polimerowej oraz żywicy UV.

4. DZIEŃ Podstawowa nauka szycia ręcznego oraz maszynowego. Rozrysowanie wykrojów na ciało dla lalki. Uszycie materiałowych części lalki.

5. DZIEŃ Łączenie wszystkich elementów ze sobą. Dodawanie włosów do lalki. Ozdabianie pasmanterią.

Prowadzący

Katarzyna Pietrzykowska

W 2012 roku stworzyła pierwszą lalkę artystyczną i odkryła jak bogata i różnorodna jest ta dziedzina sztuki, od razu się w niej zakochała. Wykształcenie plastyczne zdobyła w Studium Techniki Teatralnej oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale scenografii, jednak w dziedzinie lalkarskiej jest samoukiem. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oprócz lalek artystycznych tworzy również miniaturowe zwierzęta. 

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020