Charakterystyka

Kurs rysunku to propozycja dla młodzieży, która chciałaby rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe w ramach różnorodnych technik. W programie znalazły się więc elementy rysunku żurnalowego, realistycznego rysunku postaci, karykatury i rysunku satyrycznego.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się również z bogactwem narzędzi. Będą to ołówek, cienkopis, węgiel, kredki, tusze. 

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

 

Program

1. DZIEŃ Omówienie i prezentacja technik rysunkowych. Odcienie szarości - rysunek wybranego obiektu w różnych natężeniach szarości. Nauka doboru odpowiednich narzędzi.

2. DZIEŃ Model - analiza anatomii człowieka. Szybkie szkice postaci.

3. DZIEŃ Rysunek cienkopisem. Zapoznanie się z zasadami tworzenia ilustracji żurnalowych (postać i otoczenie).

4. DZIEŃ Karykatura - hiperboliczna deformacja ludzkiej twarzy oraz wybranego obiektu.

5. DZIEŃ Rysunek satyryczny. Analiza wybranego fragmentu opowiadania oraz próba stworzenia żartu rysunkowego przy użyciu różnych technik.

Prowadzący

Ewa Hipnarowicz

Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Wzornictwo. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia. Doświadczona instruktorka pracująca głównie z dziećmi.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020