• Ferie 2021 - Kurs rysunku i malarstwa ONLINE

  • Ferie 2021 - Kurs rysunku i malarstwa ONLINE

  • Ferie 2021 - Kurs rysunku i malarstwa ONLINE

Charakterystyka

Kurs rysunku, malarstwa dedykowany jest młodzieży zainteresowanej tymi dziedzinami oraz wszystkim, którym twórcze działanie w tych technikach sprawia przyjemność. Adresowany jest do osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych.
W trakcie pięciodniowych zajęć uczestnicy poruszą w teorii i ptaktyce wiele zagadnień, m.in. kolory i ich relacje, głębia obrazu, rodzaje perspektywy, zasady kompozycji. Prace wykonywać będą w różnych technikach malarskich i rysunkowych. Podejmą też różne tematy, te bardziej klasyczne, jak martwa natura, studium roślin, pejzaż, szkice malarskie i te mniej klasyczne. Wszystko pod okiem instruktorek- aktywnych malarek z doświadczeniem pedagogicznym.

Warsztaty odbywają się na żywo w programie ZOOM.

 

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 490 zł/cena ze zniżką: 450 zł* 
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

cena nie obejmuje materiałów, każdy uczestnik zapewnia je we własnym zakresie

 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa 
12.20-14.00: blok warsztatowy

 

 

Program

1. DZIEŃ Martwa natura - ołówek (szkło, metal, materiał). Odtwarzanie różnych materii i kształtów, wprowadzenie do kompozycji.

2. DZIEŃ Malarstwo: martwa natura, farby akrylowe. Dominanta kolorystyczna/oddziaływanie na siebie kolorów. Zadania kolorystyczne.

3. DZIEŃ Perspektywa linearna i perspektywa powietrzna – jak pokazać głębię w obrazie. Zadania z wyobraźni.

4. DZIEŃ Malowanie kopii obrazu dawnych mistrzów. Zagadnienia z historii sztuki.

5. DZIEŃ Martwa natura roślinna. Rysowanie węglem na białym kartonie oraz suchymi pastelami kolorowymi na barwnym kartonie.

Prowadzący

Berenika Kowalska

absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020