Charakterystyka

Kurs rzeźby adresowany jest do młodzieży zainteresowanej twórczymi poszukiwaniami w zakresie prac przestrzennych. Przygotowany przez zespół aktywnych artystów program zajęć oparty został o różnorodne techniki pracy z materiałem oraz róznorodne tematy - od rzeźby z natury, przez projekty liter, na anatomii kończąc.

Każdy warsztat poprzedzony jest wprowadzeniem do techniki, jaka będzie stosowana, dzięki czemu uczestnicy uzyskają wiedzę potrzebną do samodzielnego wykonania prac. Wykonane w glinie w czasie zajęć prace będą do odbioru po okresie tygodnia lub dwóch (po wypale w piecu). Ich ostateczna forma to biskwit. Liczba zrealizowanych tematów będzie uzależniona od tempa pracy grupy.

 

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

 

 

 

Program

1. DZIEŃ Rzeźba z natury, forma pusta (glina). Moje abakany. Praca z paper mache inspirowana twórczością Magdaleny Abakanowicz (papier).

2. DZIEŃ Podstawy anatomii - części głowy: ucho, oko, nos, usta (glina). Rzeźba modela. Cała postać lub popiersie (glina).

3. DZIEŃ Odbudowujemy rafę koralową. Próba odtworzenia kształtu i faktury w przedmiocie ceramicznym takim jak miska, kubek, talerz (glina).

4. DZIEŃ Litera. Projekt kroju litery i rzeźba litery za pomocą techniki plastrowej /glina/mnogość. Powielamy model przy użyciu formy gipsowej (glina i gips).

5. DZIEŃ Powiększenie. Rzeźba wybranego nasiona powiększona do wielkości pięści /glina/tape it. Nietypowe materiały rzeźbiarskie (taśma klejąca).

Prowadzący

Kamila Nyckowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. 

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020