Charakterystyka

Kurs szycia na maszynie adresowany jest do młodzieży już szyjącej, ale także marzącej o tym, by szyć się nauczyć, zinteresowanej projektowaniem mody. Podczas zajęć uczestnicy poznają typy i zastosowania różnych tkanin oraz ściegów krawieckich. Dowiedzą się także, jak dobierać kolory, jak narysować proporcjonalną postać oraz w jaki sposób urzeczywistnić swój pomysł poprzez pracę na maszynie krawieckiej. Urozmaiceniem kursu będzie warsztat przerabiania własnych ubrań.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*             
20 godzin kursu - codziennie po 4 godziny            

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ

10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
12.20-14.00: blok warsztatowy

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ POPOŁUDNIOWYCH

15.00-17.00: blok warsztatowy
17.00-17.20: przerwa (zapewniamy ciepłą zupę wege oraz napoje)
17.20-19.00: blok warsztatowy

Program

1. DZIEŃ Nauka obsługi maszyny do szycia. Wprowadzenie w rodzaje ściegów krawieckich, szycie prostych przedmiotów.

2. DZIEŃ Podstawy materiałoznawstwa. Omówienie właściwości oraz zastosowania tekstyliów. Wykonanie małych, użytkowych form krawieckich.

3. DZIEŃ Tworzenie projektów torby, piórnika bądź poduszki. Realizacja projektu.

4. DZIEŃ Pierwsze projekty modowe. Podstawy konstrukcji ubioru i redesign odzieżowy.

5. DZIEŃ Dokańczanie swoich prac.

Prowadzący

Ewa Sierant

Absolwentka Politechniki Łódzkiej – specjalizacja odzieżownictwo oraz Wyższej Szkoły Handlowej. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe. Współpracowała (i współpracuje) ze znanymi, zarówno polskimi jak i zagranicznymi markami, takimi jak BOHOBOCO, Wearso, Yvonne, Wólczanka, Façonable, New Man Andre Renard, Eldorado. Od lat zainteresowana modą i szyciem ubrań, z pasją i zaangażowaniem wykonująca swoją pracę.Patrycja Bryszewska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala jej na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020