Charakterystyka

Warsztaty ceramiki dla nastolatków to zajęcia podczas których wykonamy zarówno przedmioty użytkowe, jak i ceramikę artystyczną z wykorzystaniem różnorodnych technik pracy z gliną. Pierwszym etapem będzie przedstawienie i omówienie tematu oraz techniki przez instruktora, następnie projektowanie oraz realizacja wybranego projektu w masie ceramicznej. Ze względu na proces technologiczny wykonane podczas warsztatów prace będą możliwe do szkliwienia (ostatecznego wykończenia) po minimum dwóch tygodniach od daty powstania.

Cena i czas trwania

80 zł / 2h zajęć

 Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-16:30

 

Program

Poniedziałek:
naczynia inspirowane starożytną Grecją tworzone metodą lepienia z wałeczków z masy szamotowej
Wtorek:
naczynia użytkowe lepione z płatów
Środa:
kameralna forma rzeźbiarska
Czwartek:
multiplikacja - odciski w formach gipsowych
Piatek:
talerze i patery zdobione metodą sgraffito z użyciem kolorowych angob

Prowadzący

Stefania Pietrasiak

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie (specjalizacja projektowanie ceramiki artystycznej i użytkowej) oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wzornictwo-projektowanie ceramiki, Restauracja i Rekonstrukcja Ceramiki i Szkła, oraz Sztuka i Wzornictwo Ceramiki). W swojej działalności artystycznej zajmuje się konserwacją dzieł sztuki, ceramiką artystyczną, oraz ceramiką użytkową w architekturze. Tworzy także ilustracje oraz grafikę koncepcyjną.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020