Charakterystyka

Kurs architektury jest propozycją dla młodzieży zainteresowanej tą dziedziną oraz zagadnieniem  projektowania wnętrz. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się obsługi programów graficznych niezbędnych w pracy architekta. Będą wykonywać prace koncepcyjne nad projektem pokoju marzeń oraz budynku w przestrzeni miejskiej, wykonają makiety. Poruszą rónież wiele zagadnień, m.in. znaczenie światła naturalnego w architekturze i we wnętrzu, zasady rysunku architektonicznego.

Program

1. Teoretyczne wprowadzenie w dziedzinę architektury i projektowania wnętrz oraz wystawiennictwa. Skąd architekt czerpie inspiracje – podstawowe pojęcia w architekturze (np. rytm, symetria, porządek, melodia). Instalacja architektoniczna-stworzenie swojej instalacji przestrzennej w skali ukazującej cechy wybranego żywiołu przyrodniczego.
2. Znaczenie światła w architekturze i we wnętrzach. Eksperymenty ze światłem - opracowanie projektu okna i omówienie działania światła naturalnego we wnętrzu; wykonanie makiet i ich fotografowanie z użyciem światła; podsumowanie efektów.
3. Wykonanie instalacji przestrzennej w plenerze oraz wykonanie jej fotografii (w razie złych warunków zajęcia zostaną przeprowadzone w budynku).
4. Od pomysłu do realizacji – wykonanie projektów i makiet budynków użytkowych z uwzględnieniem ich lokalizacji; elementy rysunku architektonicznego.
5. Kontynuacja pracy nad projektem z poprzedniego dnia. Pokój marzeń - omówienie własnych pokoi pod kątem funkcjonalności i aspektów estetycznych; propozycja zmian, jakie uczestnicy chcieliby wprowadzić; projekty koncepcyjne, szkice.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

Terminy:
uczniowie klas 7-8 i szkół średnich: 2-6 sierpnia
uczniowie klas 4-6: 9-13 sierpnia

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ 
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa 
12.20-14.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

Prowadzący

Monika Bartczak

2-6 sierpnia

absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej, swoją wiedzę poszerza na wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Współprowadziła kurs przygotowujący
do zdawania na te dwie uczelnie razem ze Szkołą Rysunku i Ilustracji “Labirynt”. Projektuje wnętrza mieszkalne. Tworzy plakaty graficzne na bazie znaków specjalnych i cyfr, rysuje komiksy i portrety. Jej pasją jest architektura, rysunek, książka, fantastyka, podróże.
W przyszłości chciałaby tworzyć architekturę działającą w symbiozie z warunkami atmosferycznymi, wiatrem czy deszczem.

Aleksandra Kowalczyk

9-13 sierpnia

absolwentka Policealnego Studium Rysunku i Ilustracji "Labirynt" , absolwentka Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od wielu lat związana  z Fundacją "Nasze dzieci" ,w ramach której prowadzi zajęcia artystyczne dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jej pasją jest architektura, rysunek i grafika komputerowa.  Wolne chwile spędza na rowerowych wyprawach  w nieznane oraz  miejskich i leśnych  fotoplenerach.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020