Charakterystyka

Kurs skierowany jest do wszystkich osób, szczególnie wrażliwych na piękno. Do tych, które cenią sobie wyjątkową aurę własnoręcznie wykonanego przedmiotu, w którym wciąż można dostrzec ślad ręki artysty. To pigułka wiedzy oraz unikalna szansa, żeby zanurzyć się w nową technikę. Jest dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z ceramiką od podstaw. W ciągu jednego weekendu Uczestnicy zapoznają się z metodą lepienie z wałeczków, z płatów czy przy użyciu formy gipsowej. Zdobędą niezbędną wiedzę na temat różnych rodzajów gliny, zdobienia jej, czy narzędzi wykorzystywanych w ceramice. Ponadto wykonają kameralną rzeźbę, według własnego projektu. Spędzą też miło czas, przy dobrej pogodzie w ogrodzie.

Prace wykonane na kursie zostaną wypalone na tzw. biskwit, czyli wypał wstępny umożliwiający szkliwienie prac, po około 3 tygodniach, co jest uwarunkowane czasem wysychania gliny. W celu poszkliwienia i dokończenia prac Kursanci mogą zapisać się na pojedyncze warsztaty dostępne w ofercie Sztukarni: Warsztaty ceramiki dla dorosłych

Program

Dzień I (sobota)

BLOK 1 (3 godz.)
- technika wałeczkowa
- gładzenie i wykańczanie pracy
- nadawanie faktury, stemplowanie, rycie

BLOK 2 (3 godz.)
- technika płatów
- łączenie, doklejanie elementów i aplikacji
- angobowanie (nauka technik zdobniczych przy pomocy angob)

Dzień II (niedziela)

BLOK 3 (3 godz.)
- praca z formą gipsową
- wylepianie płatem, kęsami, elementami
- formy ażurowe

BLOK 4 (3 godz.)
- realizacja kameralnej rzeźby
- techniki łączone

Cena i czas trwania

sobota i niedziela, godz. 10:00-17:00
terminy:
13-14 sierpnia

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 880 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, obiad dwudaniowy wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku)
 
UWAGA! Wypalone prace czekają na odbiór przez 3 miesiące od daty wykonania.
 

Prowadzący

Julia Kozera

absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, instruktor rzemiosła artystycznego, czeladnik ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, jak również absolwentka UKSW na wydziale filozofii. Pasjonatka papieru, gliny, drewna, szkła, tkaniny i przyrody, i z tego też tworzy swoje prace. Daleka od przymiotów świata współczesnego uwielbia skrytą obserwację człowieka w codzienności, niecodzienne smaki, podróże-najlepiej dalekie i niezobowiązujące muzykowanie ze znajomymi.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020