Charakterystyka

Dziś w świecie „fast”, gdzie większość z nas ma możliwość zrobienia w kilka sekund nowego zdjęcia, a liczba dodawanych w internecie „fotek” rośnie lawinowo, chcielibyśmy zaproponować Państwu przeciwny kierunek – powolne i dogłębne zanurzenie się w fotografię. To propozycja dla tych, którzy czują zmęczenie powierzchownością i bezrefleksyjnością „pstrykania”. Kurs jest dedykowany osobom, które fotografia fascynuje, ale nigdy nie miały dość czasu, by poznać ją dokładnie. Powstał z myślą o osobach, którym nie brakuje zapału, a którzy wiedzą, że ich prace rozkwitną, dzięki nabytej wiedzy technicznej i pod czujnym okiem doświadczonego Fotografa.

Kurs rozpocznie się od krótkiego wprowadzenia w historię fotografii. Następnie Uczestnik przejdzie do kwestii technicznych, takich jak użycie przesłony, migawki, czy programów do fotografowania. Uczestnicy zostaną wprowadzeni również w inne tajniki wiedzy, kluczowej do stworzenia dobrego zdjęcia, czyli wybór kompozycji, kadrowania i zagadnienia z zakresu obróbki graficznej.

Program

1. Wprowadzenie do historii fotografii - kilka faktów i ważnych nazwisk.
2. Podstawowe informacje techniczne - przesłona, migawka, programy fotografowania.
3. Ustawienia aparatu fotograficznego w teorii i praktyce, czyli testujemy nasz sprzęt.
4. Zasady kompozycji - teoria przeplatana praktyką.
5. Plenerowe zadanie wykorzystujące poznane zasady.
6. Światło i portret - jak modelować światłem twarz, sylwetkę. Teoria plus praktyka.
7. Obróbka graficzna, w zależności od możliwości na komputerach lub smartfonach - retusz, barwa, jasność, kadr, fotomontaż. 

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
 
terminy:

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: zł za 12 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
Uwaga: każdy uczestnik przynosi własny aparat
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Alicja Szulc

fotografka zajmująca się dokumentacją fotograficzną wydarzeń, warsztatów, spotkań, projektów społecznych. Fotografia pozwala jej budować piękne ilustrację działań, pokazując je w bardzo atrakcyjny sposób. Lubię pokazywać emocje, energię ludzi i tego co się między nimi dzieje. Szukam tego co czyni daną sytuację wyjątkową. Jej ulubioną formą fotografii jest portret - zarówno biznesowy, jak i naturalny, indywidualny czy rodzinny. Potrafi sprawić, iż każdy poczuje się przed obiektywem swobodnie, a to widać na fotografii.

Karina Krystosiak

fotografka, kuratorka wystaw, fotoedytorka (współpracowała z Tygodnikiem Przegląd) oraz współzałożycielka Flaneurs Photo Collective. Fotografia to jej ogromna miłość. Najbardziej interesuje ją fotografia ludzi, portret, reportaż, dokument, fotografia uliczna. W zdjęciach szuka nieoczywistości w tym co zwykłe, ale też piękna zwykłych sytuacji, emocji, humoru, wszystkiego tego co ludzkie. Pracuje pojedynczymi klatkami, jak i stara się budować dłuższe opowieści. Fotografią zajmuje się od 2013 roku. Przez ten czas zorganizowała ponad 10 wystaw fotograficznych. Współpracuje z dużymi markami i nazwiskami świata kultury m.in. z Fujifilm Polska czy Polish Street Photography. Jej zdjęcia były publikowane m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, piśmie Teatr, Tygodniku Przegląd, National Geographic Polska.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020