Charakterystyka

Kurs haftu skierowany jest do osób, które mają ochotę dać się ponieść sznureczkom, łańcuszkom, atłaskom oraz innym podstawowym ściegom hafciarskim w swobodnej, letniej atmosferze. Uczestnicy kursu zainspirują się otaczającą ich przyrodą, z jej zaskakującymi kolorami, kształtami, zapachami i dźwiękami, szczególnie odczuwalnymi w lecie. Kontakt z naturą, również dzięki pracy w ogrodzie Sztukarni (o ile pogoda na to pozwoli) będzie stanowił punkt wyjścia dla tworzonych przez Uczestników haftów. Bogactwo flory i fauny – świata ziół, kwiatów czy owadów, pojawi się na przygotowanych kawałkach lnu, bądź na specjalnie w tym celu przyniesionych przez Uczestników ubraniach. Na warsztacie poczuje się dobrze zarówno osoba zupełnie początkującą, jak i ta która niejeden wzór już w swoim życiu wyhaftowała. Prowadząca zapewnia każdemu Kursantowi materiały, wzory do haftowania (bardzo mile widziane również własne pomysły), swoją unikatową wiedzę, doświadczenie oraz uwagę.

Program

1. Jak przenosić wzór na tkaninę i jak haftować na tamborku - podstawowe informacje dotyczące materiałów oraz technik.
2. Zaczynanie i kończenie ściegu, czyli jak unikać supełków i dbać o lewą stronę pracy.
3. Ściegi hafciarskie: przed igłą, za igłą, stebnówka, sznureczek, łańcuszek, gałązkowy, dziergany, atłasek, wałeczek, cieniowany, wypukły, kładziony.
4. Wzory roślinno–zwierzęce. Praca nad indywidualnymi haftami.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin: 
27-28 sierpnia

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 580 zł za 12 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020