Charakterystyka

To kurs przygotowany z myślą o osobach, które doceniają estetycznie wykonane przedmioty, w tym, szczególnie, artykuły papiernicze – wszelkiego rodzaju notatniki, albumy, zeszyty. Kurs ten przyniesie przyjemność osobom, które kochają fakturę papieru, przekładanie stron, nieograniczone pole możliwości, jakie dają, jeszcze niczym niezapisane, czyste kartki. Kurs skierowany jest również do tych, którzy chcieliby poznać sekrety ręcznie tworzonych książek – ich szycia i oprawiania.

W trakcie „Kursu introligatorstwa” Uczestnik dowie się o różnego rodzaju oprawach, o tym, jak przygotować okładzinę, okładkę, jakich narzędzi najlepiej do tego użyć. Nauczy się, także, techniki składania papieru i przygotowania do szycia. Wykona ilustracje metodą linorytu, które będzie mógł wykorzystać, według uznania, do zrobionego przez siebie własnoręcznie, autorskiego albumu, notatnika, kalendarza, szkicownika, a może do teczki na dokumenty?

Program

1. Wprowadzenie teoretyczne.
2. Prezentacja technik szycia oraz oprawiania książek.
3. Poznanie narzędzi pomocnych w pracy introligatora.
4. Omówienie sposobów przygotowywania różnych typów opraw.
5. Wykonanie, w zależności od stopnia skomplikowania projektu, co najmniej dwóch różnych typów opraw (szkicownik, album, notes, teczka)
6. Dobór papieru i dodatków introligatorskich (zakładki, kapitałki, nici).
7. Składanie papieru i przygotowanie do szycia.
8. Projektowanie ilustracji do wnętrza książki oraz realizacja przy wykorzystaniu techniki linorytu.
9. Zszywanie książek.
10. Dekorowanie okładek, dokańczanie projektów.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
 
termin: 4-5 września
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
cena: 590 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Ewa Hipnarowicz

absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, studiowała również w Accademia di Belle Arti di Foggia oraz Escola Superior de Disseny w Barcelonie. Projektantka, instruktorka rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia.

Julia Śmiarowska

studentka Konserwacji Starych Druków i Grafiki oraz Studium Pedagogicznego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży na specjalizacji Sitodruk. Jej pasje to introligatorstwo i ilustracja. Fascynuje się rzemiosłem, a w swojej twórczości stara się łączyć historyczne i współczesne techniki artystyczne. W wolnych chwilach lubi czytać i gotować

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020