Charakterystyka

 

Od kilku lat w świecie sztuki obserwuje się triumfalny powrót techniki artystycznej, która przez pewien czas wydawała się raczej nieobecna – kolażu. Nie wywoła to zdziwienia, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że praca nad kolażem stanowi zaproszenie, nie tylko, do uruchomienia pokładów energii i ekspresji twórczej, niewymagającej przy tym szczególnych uzdolnień plastycznych, ale również, możemy za jej pomocą wyćwiczyć wiele umiejętności przydatnych zarówno w sztuce, jak i poza nią. Ta wymyślona przez awangardowych artystów technika jest trochę jak siłownia, w której kształtowaniu ulega spostrzegawczość, decyzyjności oraz intuicja. Jednocześnie jest jak spa, gdyż zarówno proces, jak i efekt końcowy, przynoszą niezwykłą radość i satysfakcję. Kurs kolażu jest więc zaproszeniem do głębszej praktyki, w ramach której Uczestnicy ćwiczyć będą rękę, głowę, ale także poczucie humoru czy zmysł estetyczny. Pierwszego dnia Kursanci będą mieli okazję zmierzyć się z formami roślinnymi i organicznymi, drugiego z czernią, bielą i formami typograficznymi. Uważna Prowadząca czuwać będzie nad procesem twórczym, dokonując korekty i zachęcając do dalszej pracy. W ramach spotkania Uczestnicy stworzą kilka prac, które będą mogli później oprawić i powiesić w domu lub podarować bliskiej im osobie.

 

Program

1. Wstęp. Pokaz slajdów i przykładów, omówienie specyfiki i możliwości techniki oraz materiałów z jakich można pracować.
2. Zadanie na temat - flora. Omówienie zadania, jego własna interpretacja.
3. Omówienie prac oraz przygotowanie materiałów - wykonanie motywów, podmalówek, elementów kompozycji w technikach: akwarela, gwasz, tusz na papierze.
4. Omówienie zadania. Temat - kolaż czarno biały z dominującym elementem typografii.
5. Szkice, wybranie materiałów, omówienie pomysłów.
6. Kolejna praca mająca być interpretacją, ilustracją do lub dialogiem z przeczytanym wierszem.
7. Kończenie prac, korekty, wspólne oglądanie i omawianie.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-78:00
termin: 12-13 lutego
 
harmonogramem zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
Cena: 530 zł za 12 godzin warsztatowych.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć.
(cena zawiera wszystkie narzędzia oraz materiały, dwa wegańskie obiady dwudaniowe, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)

Prowadzący

Monika Stolarska

absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją dodatkową Sztuka w Przestrzeni Publicznej oraz absolwentka Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych jak i indywidualnych. Autorka plakatów, ilustracji, kolaży, murali. Od 2009 roku prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020