Charakterystyka

Kurs odbywa się w ramach inicjatywy
Let's art! - kursy artystycznego rozwoju dla dorosłych

 

Od kilku lat w świecie sztuki obserwuje się triumfalny powrót techniki artystycznej, która przez pewien czas wydawała się raczej nieobecna – kolażu. Nie wywoła to zdziwienia, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że praca nad kolażem stanowi zaproszenie, nie tylko do uruchomienia pokładów energii i ekspresji twórczej, niewymagającej przy tym szczególnych uzdolnień plastycznych, ale również możemy za jej pomocą wyćwiczyć wiele umiejętności przydatnych zarówno w sztuce, jak i poza nią. Ta wymyślona przez awangardowych artystów technika jest trochę jak siłownia, w której kształtowaniu ulega spostrzegawczość, decyzyjności oraz intuicja. Jednocześnie jest jak spa, gdyż zarówno proces, jak i efekt końcowy, przynoszą niezwykłą radość i satysfakcję. Kurs kolażu jest więc zaproszeniem do głębszej praktyki, w ramach której Uczestnicy ćwiczyć będą rękę, głowę, ale także poczucie humoru czy zmysł estetyczny. Pierwszego dnia Kursanci będą mieli okazję zmierzyć się z formami roślinnymi i organicznymi, drugiego z czernią, bielą i formami typograficznymi. Uważna Prowadząca czuwać będzie nad procesem twórczym, dokonując korekty i zachęcając do dalszej pracy. W ramach spotkania Uczestnicy stworzą kilka prac, które będą mogli później oprawić i powiesić w domu lub podarować bliskiej im osobie.

 

Program

1. Wstęp. Pokaz slajdów i przykładów, omówienie specyfiki i możliwości techniki oraz materiałów z jakich można pracować.
2. Zadanie na temat - Utopia. Punktem wyjścia będą własnoręcznie wykonane materiały w technice akwareli. Następnie uzupełniane elementami papierowymi: wycinkami z gazet, albumów, pocztówek, kolorowymi papierami itp. Omówienie zadania i aspektów technicznych.
3. Przygotowanie materiałów - wykonanie motywów, podmalówek, elementów kompozycji. Omówienie pomysłów i koncepcji.
4. Zadanie na temat – Linia. Kolaż uzupełniony technikami rysunkowymi (ołówek, cienkopis, węgiel, flamastry).
5. Szkice, wybranie materiałów, omówienie pomysłów i aspektów technicznych.
6. Kolejna praca mająca być autorską wersją plakatu do wybranego przez siebie filmu lub okładką ulubionej książki. Wykorzystanie dowolnie wybranych technik z tych dotychczas poznanych.
7. Kończenie prac, korekty, wspólne oglądanie i omawianie.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
terminy:
11-12 lutego 2023

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 560 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)

Prowadzący

Monika Stolarska

Monika to legenda Sztukarni, instruktorka z ogromną charyzmą, wyjątkowym darem dzielenia się wiedzą ze swoimi kursantami, sypiąca jak z rękawa anegdotami z życia artystów, z ogromną wiedzą z dziedziny historii sztuki. Jest osobą z którą po prostu chce się przebywać - rodem z artystycznej bohemy, inspiruje swoich kursantów do twórczej pracy, poleca książki i filmy o sztuce, oprowadza ich po galeriach i zaraża radością tworzenia.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020