• Kurs kolażu z elementami grafiki warsztatowej dla dorosłych - lato 2021

  • Kurs kolażu z elementami grafiki warsztatowej dla dorosłych - lato 2021

  • Kurs kolażu z elementami grafiki warsztatowej dla dorosłych - lato 2021

Charakterystyka

 

Badacze współczesnej kultury zauważają, że wielu twórców obecnie sięga po istniejące już utwory (literackie, muzyczne, artystyczne) do stworzenia własnych prac. Tendencja ta zyskała nawet nazwę stworzoną przez Lawrence'a Lessiga, który określił ją kulturą remiksu. Kurs kolażu z elementami grafiki warsztatowej dla dorosłych to zaproszenie do właśnie takiego działania. Jest to możliwość stworzenia kolażu z wykorzystaniem znanych dzieł sztuki. Sięgając po fragmenty słynnych prac np. portretów eleganckich dam Reynoldsa, albo dziwnych ryb Breughela, Uczestnicy będą mogli domalowywać lub dokleić własne elementy bawiąc się zarówno kompozycją, jak i pierwotnym tematem, ostatecznie zaś stworzą wyjątkowe i unikalne kolaże. Kursanci dodatkowo poznają i wykorzystają techniki graficzne, takie jak: sucha igła oraz linoryt. Stworzone prace Uczestnicy będą mogli później oprawić oraz powiesić w domu, albo podarować bliskiej im osobie.

Program

1. KOLAŻ ogólna prezentacja techniki na kilku przykładach.
a) oglądamy przykłady kilku prac w technice kolażu, rozmawiamy o nich: jakie materiały zostały użyte, jak ma się użyte narzędzie do tego, co chcemy przedstawić.
b) wybór reprodukcji - każdy uczestnik wybiera sobie papierowy wydruk znanego obrazu.
2. SZUKANIE POMYSŁU
a) krótko rozmawiamy o wybranych obrazach, co można by do danego obrazu dodać, co odjąć. Czy to nie jest profanacja dzieła sztuki? Każdy szuka własnego pomysłu.
b) wycinanie, wydzieranie, wybieramy ineresujące nas fragmenty z reprodukcji, dorysowujemy do nich to, co chcemy.
3. TECHNIKI GRAFICZNE A KOLAŻ: LINORYT, SUCHA IGŁA. Poza rysunkiem możemy posłużyć się techniką graficzną taką jak sucha igła czy linoryt, dzięki której ten sam element możemy odbić kilka razy, a także uzyskać ciekawy efekt.
4. TECHNIKA KOLAŻU: MONOTYPIA I FAKTURY (TEKTURY, PAPIEROWE OBRUSY)
5. KOMPOZYCJA CAŁOSĆI. Układamy całość, przyklejamy do kartki i oprawiamy.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
termin: 10-11 lipca
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 530 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Weronika Żurowska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie i Ecole Supérieure des Arts Plastiques Saint Luc na Wydziale Komiksu w Brukseli. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, uczy dzieci i dorosłych rysunku, malarstwa, komiksu i ilustracji.  Autorka ilustracji w wielu książkach.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020