Charakterystyka

Kurs książki artystycznej to cieszące się największym zainteresowaniem młodych kursantów zajęcia w wakacje 2018 roku. Stanowi zaproszenie do dziedziny kreatywnego introligatorstwa.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają techniki ręcznego szycia książek oraz rodzaje oprawy. Dowiedzą się, w jaki sposób wykonać album, notatnik, kalendarz, szkicownik czy teczkę na dokumenty. Przy pomocy techniki sitodruku stworzą również serię ilustracji, które w dowolny sposób wkomponują w swój autorski projekt książki.

Program

1. Wprowadzenie teoretyczne – prezentacja technik szycia oraz oprawiania książek. Poznanie narzędzi pomocnych w pracy introligatora. Wykonanie okładek dwoma różnymi sposobami (oprawa papierowa i tkaninowa).
2. Dobór papieru i dodatków do książek (zakładki, kapitałki, nici). Składanie papieru i przygotowanie do szycia. Projektowanie ilustracji do wnętrza książki.
3. Podstawy sitodruku – drukowanie i przygotowanie ilustracji.
4. Zszywanie książek.
5. Dekorowanie okładek, dokańczanie projektów.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 590 zł/cena ze zniżką: 550 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

Terminy:
uczniowie kals 7-8 i szkół średnich: 7-11 lutego

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.30: przerwa
12.30-14.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

Prowadzący

Julia Śmiarowska

studentka Konserwacji Starych Druków i Grafiki oraz Studium Pedagogicznego na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży na specjalizacji Sitodruk. Jej pasje to introligatorstwo i ilustracja. Fascynuje się rzemiosłem, a w swojej twórczości stara się łączyć historyczne i współczesne techniki artystyczne. W wolnych chwilach lubi czytać i gotować

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020