Charakterystyka

KURS ODBYWA SIĘ W RAMACH INICJATYWY
LET'S ART! - KURSY ARTYSTYCZNEGO ROZWOJU DLA DOROSŁYCH / LATO 2022
Kurs linorytu to unikalna okazja, żeby spróbować niezwykle satysfakcjonującej i efektownej techniki graficznej, która choć wykonać ją może każdy, wciąż jest postrzegana jako specjalistyczna i elitarna. Konieczność sięgnięcia w niej po profesjonalne narzędzia, początkowo może onieśmielać, zarazem czyni ją tak wyjątkową. Linoryt, jako jedna z technik druku wypukłego, ma w sobie coś z magii – wszystko to, co na powierzchni linoleum, na którym wykonuje się rysunek, jest wypukłe, odbija się na podłożu, a to, co zostało w nim wydrążone, znika. 
 
Na zajęciach będziemy korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Uczestnicy zaprojektują i wykonają matryce, które następnie odbiją na papierze przy użyciu prasy. W trakcie kursu Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się czterech technik: druku jednokolorowego, ex libris, puzzli oraz na płytę traconą.

Program

1. Wprowadzenie do techniki linorytu.
2. Omówienie techniki linorytu jednokolorowego. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
3. Omówienie techniki ex libris. Wykonanie projektu według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy i umocowanie jej do drewnianego uchwytu.
4. Omówienie techniki puzzli linorytowych. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
5. Omówienie techniki linorytu na płytę traconą. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Praca nad matrycą przeplatana wykonywaniem odbitek.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin: 
20-21 sierpnia

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 590 zł za 12 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych, przygotowane przez VEGE STORY)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 
 
 

Prowadzący

Kamila Nyckowska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020