Charakterystyka

KURS ODBYWA SIĘ W RAMACH INICJATYWY
LET'S ART! - KURSY ARTYSTYCZNEGO ROZWOJU DLA DOROSŁYCH / LATO 2021
Kurs linorytu to unikalna okazja, żeby spróbować niezwykle satysfakcjonującej i efektownej techniki graficznej, która choć wykonać ją może każdy, wciąż jest postrzegana jako specjalistyczna i elitarna. Konieczność sięgnięcia w niej po profesjonalne narzędzia, początkowo może onieśmielać, zarazem czyni ją tak wyjątkową. Linoryt, jako jedna z technik druku wypukłego, ma w sobie coś z magii – wszystko to, co na powierzchni linoleum, na którym wykonuje się rysunek, jest wypukłe, odbija się na podłożu, a to, co zostało w nim wydrążone, znika. 
 
Na zajęciach będziemy korzystać ze specjalistycznych narzędzi. Uczestnicy zaprojektują i wykonają matryce, które następnie odbiją na papierze przy użyciu prasy. W trakcie kursu Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się czterech technik: druku jednokolorowego, ex libris, puzzli oraz na płytę traconą.

Program

1. Wprowadzenie do techniki linorytu.
 
2. Omówienie techniki linorytu jednokolorowego. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
 
3. Omówienie techniki ex libris. Wykonanie projektu według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy i umocowanie jej do drewnianego uchwytu. 
 
4. Omówienie techniki puzzli linorytowych. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Wykonanie matrycy. Wykonanie odbitek na papierze.
 
5. Omówienie techniki linorytu na płytę traconą. Wykonanie projektu na zadany temat albo według własnego pomysłu. Praca nad matrycą przeplatana wykonywaniem odbitek. 

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
termin: 17-18 lipca 2021
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 520 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 
 
 

Prowadzący

Ewa Hipnarowicz

absolwentka Politechniki Łódzkiej na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, studiowała również w Accademia di Belle Arti di Foggia oraz Escola Superior de Disseny w Barcelonie. Projektantka, instruktorka rysunku, malarstwa i grafiki. W trakcie studiów jak i pracy zawodowej miała styczność z wieloma dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, tkanina artystyczna, batik, sitodruk, introligatorstwo. Projektowała biżuterię, dywany, akcesoria męskie oraz nadruki na tekstylia.
 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020