• Kurs projektowania przestrzennego - rzeźba dla dorosłych

    Kurs projektowania przestrzennego - rzeźba dla dorosłych - lato 2022

  • Kurs projektowania przestrzennego - rzeźba dla dorosłych

    Kurs projektowania przestrzennego - rzeźba dla dorosłych - lato 2022

Charakterystyka

Kurs rzeźby został specjalnie przygotowany dla osób, które chcą poznać tajniki rzeźbienia oraz które chcą pogłębić swoje umiejętności obserwacji natury, odczuwania i kształtowania przestrzeni. Adresowany jest zarówno do osób początkujących, jak i do osób, które miały już do czynienia z technikami rzeźbiarskimi.

Podstawą warsztatu będzie nauka patrzenia, modelowania bryły i świadomości przestrzeni. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kompozycji dzieła, zbadany zostanie problem skali, konstrukcji, formy, faktury, kontrastu, koloru i ciężaru. Uczestnicy przyjrzą się w jaki sposób światło i cień kształtują przestrzeń.  

Zapoznają się z podstawowymi metodami realizacji rzeźby oraz projektowania przestrzennego, korzystając przy tym z odpowiednich narzędzi. Wyjaśnione zostaną terminy i pojęcia z zakresu technik rzeźbiarskich oraz języka dziedziny. Kursanci przygotowani zostaną do samodzielnego zbudowania kompozycji przestrzennej na zadany temat oraz do przeprowadzenia procesu twórczego od koncepcji do realizacji - formowania instalacji przestrzennej, rzeźby. Celem uczestników kursu będzie zbudowanie kompozycji przestrzennej: interpretacja głowy w skali zbliżonej do naturalnej lub rzeźby inspirowanej naturą.

Program

1. Wprowadzenie w problematykę rzeźby i oddziaływania przestrzeni.
2. Stworzenie koncepcji artystycznej, dobranie odpowiednich środków ekspresji.
3. Stworzenie szkiców wstępnych.
4. Organizacja warsztatu pracy, planowanie procesu twórczego.
5. Budowanie konstrukcji - szkieletu dzieła.
6. Kształtowanie formy, instalacji przestrzennej.
7. Dokumentacja prac.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
 
termin:
30-31 lipca

harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat

cena: 950 zł za 12 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Katarzyna Szarek

Absolwentka ASP w Warszawie oraz zakopiańskiej „Szkoły Kenara”. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Kucza. W 2007 r. w ramach stypendium Erasmus studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (Grecja).

W 2008 r. obroniła dyplom z Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Obrona miała miejsce w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Od 2019 roku pracuje jako asystentka w pracowni Podstaw Projektowania Przestrzennego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2012 wykłada w Wyższej Szkole Artystycznej oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy. W roku 2018 uzyskała tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Współpracowała m.in. z Muzeum Narodowym w Warszawie, Narodowym Centrum Kultury, Stowarzyszeniem na rzecz badań i dokumentacji kultury „A posteriori”, Wydawnictwem oraz z Miesięcznikiem Remedium, Fundacją Etoh, Wydawnictwem Editions Spotkania, Wydawnictwem Biały Kos, Dublin Theatre Festival, Theatre and Technology Symposium in Dublin, Teatrem Dramatycznym Na  Woli, Teatrem Kamienica, TVP, Polsat, Festiwalem filmowym „Kino z Duszą”, Fundacją Muzyka jest dla wszystkich, Warszawskim Festiwalem Filmowym. Współtworzy projekt Pracownia5 (Kultura w sieci, NCK).

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020