Charakterystyka

Kurs rysunku żurnalowego jest dedykowany wszystkim osobom, które kochają modę. Powstał z myślą o tych, których fascynuje magia transformacji projektu powstałego na papierze w trójwymiarowe ubranie. Ten kurs to unikatowa szansa poznania tajników szybkiego szkicu projektu ubrania na sylwetce, czyli rysunku żurnalowego. Jest to również świetna okazja, aby nauczyć się tworzenia ilustracji modowej. Niezwykle bogatej w środki plastycznego wyrazu, ponieważ Uczestnicy w ramach kursu ćwiczyć się będą w malowaniu akwarelą, tuszem, a także w tworzeniu kolażu. Kursanci dowiedzą się również w jaki sposób odwzorowywać różne tekstury, struktury i wzory tkanin. Nauczą się prawidłowego rysowania postaci zgodnie z zasadami proporcji, poznają różnice między klasycznym rysunkiem sylwetki a tej używanej w rysunku żurnalowym. Doświadczona prowadząca, będąca sama czynną projektantką, w trakcie zajęć zwróci uwagę Kursantów na formę, kompozycję ubioru oraz kolorystykę. Zajęcia praktyczne przeplatać się będą z krótkimi wykładami na temat słynnych artystów ilustratorów i projektantów. W każdej chwili Uczestnicy będą mogli liczyć na pełne wsparcie Prowadzącej.

Program

1. Omówienie anatomii ciała, przedstawienie sylwetki w klasycznej proporcji.
2. Warsztat praktyczny: ćwiczenia na rozrysowanie, szybkie szkice postaci, budowanie sylwetki według proporcji na bazie siatki.
3. Warsztat praktyczny: stylizowane sylwetki żurnalowej.
4. Ćwiczenia praktyczne, próba uchwycenia ubioru na sylwetce żurnalowej. Odwzorowywanie wzorów i struktur materiałowych, wykorzystywanie różnych mediów plastycznych do tworzenia ilustracji.
5. Przegląd prac.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 540 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe vege, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Patrycja Bryszewska

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Politechniki Łódzkiej wydziału Wzornictwa ze specjalizacją Architektura Ubioru. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Złota Nitka 2018, ukończyła kurs mistrzowski pod kierunkiem Tomasza Ossolińskiego. Doświadczenia z projektowaniem mody rozpoczęła w 2012 roku, realizując głównie kolekcje damskie. Łączenie artystycznej wizji z wiedzą techniczną, pozwala jej na kreowanie własnej estetyki, syntetyzując elegancję z nowoczesnym stylem. Wszystkie projekty realizuje samodzielnie, dbając o każdy detal, nieustannie ucząc się kunsztu sztuki krawiectwa. Wielokrotnie nagradzana w konkursach modowych.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020