Charakterystyka

Kurs rzeźby w glinie powstał z myślą o osobach, które nie tylko chciałyby poznać tajniki rzeźbienia w glinie, ale którym zależy również na tym, aby pogłębić swoje umiejętności obserwacji natury i odczuwania przestrzeni. Adresowany jest do osób zarówno początkujących, jak i tych, które miały już do czynienia z technikami rzeźbiarskimi. Podczas warsztatu Uczestnicy ćwiczyć będą umiejętność obserwacji, świadomość przestrzeni, a także modelowanie bryły. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kompozycji dzieła, problem skali, konstrukcji, formy, faktury i ciężaru, a także tego, w jaki sposób światło i cień kształtują figurę. Doświadczona prowadząca wprowadzi Kursantów w arkany podstawowych metod realizacji rzeźby w glinie oraz korzystania z odpowiednich narzędzi. Wyjaśni terminy, pojęcia z zakresu technik rzeźbiarskich oraz języka dziedziny. Uczestnicy przygotowani zostaną do samodzielnego zbudowania kompozycji przestrzennej na zadany temat – będzie to studium głowy modela w skali zbliżonej do naturalnej lub praca inspirowana naturą. Doświadczą procesu twórczego od koncepcji do realizacji, czyli formowania rzeźby. Wyjdą z kursu nie tylko bogatsi o własną pracę i to w niemałej skali, ale również niezwykle odprężeni i zrelaksowani, ponieważ z całą pewnością, to praca w glinie jest jednym z najlepszych lekarstw na tak często dziś towarzyszący nam stres dnia codziennego.

Program

1. Wprowadzenie w problematykę rzeźby i oddziaływania przestrzeni.
2. Stworzenie koncepcji artystycznej, dobranie odpowiednich środków ekspresji.
3. Stworzenie szkiców wstępnych.
4. Organizacja warsztatu pracy, planowanie procesu twórczego.
5. Budowanie konstrukcji pod rzeźbę.
6. Modelunek. Rzeźba w glinie.
7. Omówienie metod konserwacji oraz utrwalania rzeźby z gliny.
8. Dokumentacja prac.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
 
termin: 10-11 lipca
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 740 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Katarzyna Szarek

absolwentka zakopiańskiej „Szkoły Kenara”. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Kucza. W 2007 r. w ramach stypendium Erasmus studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Atenach (Grecja). W 2008 r. obroniła dyplom z Rzeźby w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Pracuje na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w Wyższej Szkole Artystycznej oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy. W roku 2018 uzyskała tytuł doktora. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020