Charakterystyka


Kurs sitodruku na ceramice ma na celu nauczenie się jednej z najważniejszych technik zdobienia. Będzie to nauka sitodruku od podstaw, robienia matryc sitodrukowych poprzez naświetlanie sit pokrytych emulsją światłoczułą. Dowiemy się, jak wygląda niskobudżetowy warsztat sitodrukarski, jakich narzędzi, farb i chemii będzie potrzebował młody adept tej sztuki.

Na początek zrobimy odbitki na papierze, co będzie można wykorzystać do zrobienia oryginalnych, spersonalizowanych opakowań dla ceramiki. Następnie będziemy robić odbitki bezpośrednio na glinie, używając angoby, którą później można dowolnie formować. I przejdziemy do zrobienia odbitek na transferze farbami naszkliwnymi, który później będziemy umieszczać na gotowej ceramice, stworzonej samodzielnie lub takiej, jaką można kupić w sklepie. Nauczymy się przygotowania i przenoszenia fotografii na gotową poszkliwioną ceramikę lub porcelanę. Zapraszamy osoby, które miały do czynienia z ceramiką, a także te, które tworzą już swoją ceramikę czy wyroby z porcelany, ale nie jest to konieczne. Prosimy o przyniesienie swoich lub kupionych, gotowych poszkliwionych prac ceramicznch aby je ozdobić.

Wyschnięte prace stworzone z gliny, zostaną wypalone na tzw. biskwit. W celu poszkliwienia prac Kursanci mogą zapisać się na pojedyncze warsztaty dostępne w ofercie Sztukarni.
Prace wykonane w technice transferu na gotowych, już poszkliwionych, będą wypalone zgodnie z harmonogramem.

Program

1. Wstęp, historia sitodruku, zasady bhp, sprzęt, farby i chemia.
2. Odbitki sitodrukowe na papierze.
3. Przygotowanie sit i projektów do naświetlenia.
4. Stworzenie matryc sitodrukowych przez naświetlanie sit.
5. Odbitki z naświetlonego sita bezpośrednio na glinie angobą lub na transferze farbami naszkliwnymi.
6. Druk dwukolorowy.
7. Przygotowanie zdjęć do naświetlenia na sicie.
8. Przenoszenie zdjęć na ceramikę lub porcelanę.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin:
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
cena: 890 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić napóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Anna Ludwicka

artystka grafik, absolwentka Wydziału Sztuki na UTH w Radomiu w Katedrze Projektowania i Grafiki (dyplom z wyróżnieniem). Wcześniej skończyła studia matematyczne na MIM UW. Uprawia grafikę warsztatową, w szczególności serigrafię, zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020