Charakterystyka

Opowiadanie to jedna z najbardziej rozpowszechnionych aktywności ludzkich. Codziennie przekazujemy innym informację o tym, co nam się przydarzyło, czego byliśmy świadkami, jak spędziliśmy wakacje itp. Chociaż praktykujemy opowiadanie niemal codziennie, to czy z łatwością i swobodą przychodzi nam snucie opowieści o sobie? Kurs storytellingu to zaproszenie do przygody z przekazem ustnym. Uczestnicy będą pracowali nad wykorzystaniem głosu i ciała, poszukując w nich swobody. Poznają podstawowe narzędzia dobrego opowiadacza, dowiedzą się m.in. jak tworzyć strukturę oraz jak zaangażować uwagę swoich słuchaczy. Na kursie Uczestnicy przejdą proces pracy z historią mówioną od tekstu lub szkicu historii aż do opowiadania na forum. Punktem wyjścia stanowić będą baśnie, bajki ludowe lub literackie, a pracować będą metodami edukacji warsztatowej i teatralnej. Spotkania skierowane są do każdego, kto chciałby się odważyć, przełamać i poszukać inspiracji. Kto tęskni za opowiadaniem wokół ogniska. Kto chciałby lepiej opowiadać dzieciom czy innym dorosłym. To zaproszenie do odbycia fascynującej podróży w nieznane.

Program

1. Ciało - ruch - oddech.
2. Czym jest sztuka opowiadania? 
3. Struktura.
4. Budowanie obrazów wewnętrznych.
5. Ćwiczenie improwizacyjne.
6. Opowiadanie z informacją zwrotną.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
 
termin: BRAK
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 580 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Jerzy Szufa

Opowiadacz i animator kultury. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Z wykształcenia filozof. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501” oraz założyciel i członek grupy "Opowiadacze zaangażowani". Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story" na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Organizuje autorskie warsztaty sztuki opowiadania oraz występy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzył takie programy, jak: "Opowieści nieoczywiste", "12 okien i inne historie", "Opowieści słoneczne i księżycowe", "Opowieści miłe dla ucha", "Dźwięko-bajki". Występował podczas wieczorów opowieści w Polsce, a także na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadaczy Kathakar w Indiach. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani” nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: "Projekt storytellingowy". 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020