Charakterystyka

Kurs sutaszu to zaproszenie do świata pełnego kolorów. To unikatowa możliwość poznania tajników szycia autorskiej  biżuterii, zaprojektowania wzoru, nauczenia się metody łączenia sznurków, obszywania kamieni, wszywania koralików, ozdobnych taśm, tworzenia ażurów, czy skomplikowanych form. Praca nad biżuterią z sutaszu wymaga precyzji – nie zapomnij więc o swoich okularach. Jest idealną propozycją dla osób, których drobiazgowa praca odpręża. Kurs powstał z myślą także o tych, którzy szczególnie cenią sobie własnoręcznie wykonywane przedmioty. Nad każdym etapem pracy czuwać będzie doświadczona prowadząca. Uczestnik może więc liczyć na jej pełne zaangażowanie, pomoc i wsparcie, a także na indywidualne podejście oraz możliwość pracy w spokoju i we własnym tempie. Efektem kursu stanie się własnoręcznie wykonana, niezwykle kolorowa, unikatowa biżuteria, którą Kursant będzie mógł nosić z dumą, a może podaruje ją bliskiej osobie?

Program

1. Zapoznanie z techniką tworzenia biżuterii z sutaszu: omówienie niezbędnych materiałów, narzędzi i sposobów pracy.
2. Projektowanie biżuterii - każdy stworzy swój indywidualny wzór z pomocą wyobraźni, lub elementu bazowego (może to być wisiorek, bransoletka, broszka, etc.).
3. Wybieranie i kompletowanie niezbędnych materiałów. Opanowanie podstawowych kroków pozwalających na rozpoczęcie przygody z szyciem biżuterii ze sznurków.
4. Realizacja projektu.
5. Zgłębianie tajników rozbudowywania/tworzenia form trójwymiarowych i wielomodułowych.
6. Wykańczanie elementów biżuteryjnych z wykorzystaniem półfabrykantów. 

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
 
termin: 7-8 sierpnia
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 750 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Wioleta Rosiak

plastyczka ze specjalizacją Formy Użytkowe Wyroby Unikatowe oraz szerokim wachlarzem umiejętności i zainteresowań twórczych. W dziedzinie biżuterii handmadowej samouk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów, podczas których stawia na indywidualne podejście i miłą atmosferę. Wielokrotny uczestnik konkursów biżuteryjnych. W swoich działaniach artystycznych nieustannie poszukuje nowych doświadczeń i wyzwań. Pasjonatka odkrywania nieznanych technik i materiałów.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020