Charakterystyka

Kurs tkactwa to zaproszenie do niezwykłej przygody z tworzeniem splotów, przeplataniem kolorowej przędzy, łączeniem wątków, wyrabianiem kształtów, innymi słowy – tworzeniem gobelinów lub kilimów. A wszystko to we wspólnym gronie innych pasjonatów, w wakacyjnej atmosferze ogrodu Sztukarni (o ile pogoda na to pozwoli). Inspiracją dla tego twórczego spotkania będzie otaczająca Kursantów natura, tak intensywnie doświadczana w lecie. Podczas zajęć Uczestnicy snuć będą wątki roślinno–owadzie, a może owocowo–warzywne? Pełne soczystych barw, kształtów i słońca. W warsztatach będzie mógł wziąć udział każdy, niezależnie od tego, czy jest osobą zupełnie początkującą czy już niejeden wzór w swoim życiu utkał. Prowadząca zapewnia niezbędne ramy tkackie, przędzę oraz wzory do tkania (bardzo mile widziane własne pomysły), a także swoją własną, zupełnie unikatową wiedzę, doświadczenie i uwagę.

Program

1. Rama tkacka, osnowa, wątek, krajka, gobelin, kilim – podstawowe informacje na ich temat.
2. Nauka splotów tkackich: płócienny, ukośny, panama, ryps, sumak, węzły dywanowe, sploty kombinowane. 
3. Sposoby łączenia wątków: metoda zwykła, metoda szparkowa, metoda grzebykowa. 
4. Wyrabianie kształtów w tkaninie. 
5. Praca nad własną tkaniną (gobelin lub kilim). 

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
 
termin: 3-4 lipca
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 530 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020