Charakterystyka

Kurs kreatywnego pisania dla dorosłych kierujemy przede wszystkim do tych osób, które czują potrzebę artystycznej ekspresji. Wyrażanie na piśmie swoich myśli, poglądu na świat i własnych życiowych obserwacji, a także nadawanie przekazowi pięknej, artystycznej formy to niełatwa sztuka, ale przy odrobinie zaangażowania można się nauczyć wielu jej ważnych elementów.

Zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Skype.

Program

1. Szukanie dobrych, ciekawych i wciągających czytelnika pomysłów;
2. Konsekwentne rozwijanie tych pomysłów, pierwotnie często ulotnych i mglistych.
3. Właściwy dobór formy i konwencji do tego, co chcemy wyrazić. Czy lepiej napisać powieść, czy opowiadanie? A może utwór liryczny albo scenkę dramatyczną? Czy to, co chcemy wyrazić, lepiej będzie wyglądało w konwencji realistycznej, a może fantasy czy science fiction lub groteski?
4. Jak zaciekawiać czytelnika, jak trafiać do jego emocji i intelektu?
5. Jakie emocje czytelnika chcemy poruszyć, z jakimi jego wartościami chcemy wejść w dyskusję?
6. Jak sprawić, by świat przedstawiony stanął czytelnikowi przed oczami, by postaci nie były papierowe, ale ożyły w wyobraźni tych, do których się zwracamy?
7. Jak konstruować bohaterów, komponować wydarzenia, rozmieszczać punkty zwrotne?
8. Jak zadbać o piękno, precyzję języka, szukać stylu a nie maniery?

Na każdym spotkaniu będziemy dużo rozmawiać, słuchać dobrej literatury, a przede wszystkim pisać.

Cena i czas trwania

czwartek, godz. 19:30-21:00 / termin: 14.10.21-24.01.22 / 12 spotkań x 1.5h /
cena: 720 zł (3 x 240 zł)

Prowadzący

Jarosław Górski

absolwent Polonistyki UW, dziennikarz, popularyzator humanistyki, autor książek (m.in. eseistycznej książki „Męska rzecz” o wzorcach i obrazach męskości w literaturze i powieści „Wersje”) oraz autor i współautor  książek popularnonaukowych dla dorosłych i dla dzieci z dziedziny historii, historii kultury, sztuki i nauki.Obecnie przygotowuje książkę o archetypowych i literackich wyobrażeniach dziecka. Stale pisuje eseje, felietony, reportaże o literaturze i czytelnictwie, sztuce, życiu kulturalnym i społecznym, a także popularne artykuły z zakresu psychologii i sztuki życia. Jest stałym współpracownikiem m.in. magazynów „Obywatel”, „Magazyn Literacki Książki”, „Stolica”, „Euro-Styl”. Od wielu lat w różnych ośrodkach całej Polski prowadzi zajęcia cykliczne oraz wykłady popularyzujące polską kulturę i humanistykę.

Rezerwacja 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020