Skip to main content

Kurs twórczego pisania - powieść

Let's art! - kurs weekendowy dla dorosłych

Kurs to świetna propozycja dla osób, które lubią pracować ze słowem, widzą jego moc, sprawczość oraz siłę. Szczególnie ucieszy tych, którzy być może już od jakiegoś czasu myślą o rozwinięciu swojego warsztatu. Jego intensywna, zwarta, weekendowa formuła stanowi idealny pretekst, żeby wreszcie się odważyć i podjąć wyzwanie. Zrobić pierwszy krok w kierunku własnych twórczych marzeń i planów. Zapisując się na kurs Uczestnik rozwinie swój warsztat dotyczący długich form epickich. W trakcie spotkań wspólnie zastanowimy się nad wyborem konwencji i gatunku, konstrukcją głównego bohatera (lub bohaterów), bohaterów drugo- i trzecioplanowych oraz postaci epizodycznych. Wypróbujemy różne możliwości zawiązania i rozwoju fabuły, popracujemy także nad zwrotami akcji.

Dla kogo

dla dorosłych

Kiedy

brak terminu
10:00-16:30*
* w czas trwania wliczamy 30 min przerwy

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

760 zł / 12 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Co da Ci kurs?

  • nauczysz się pisać powieść, wyobrażając sobie czytelnika i jego potrzeby
  • dowiesz się, jak odpowiednio dobrać konwencję twórczości
  • nauczysz się konstruować bohatera głównego, bohaterów drugoplanowych i postaci epizodyczne
  • dowiesz się, jak tworzyć dialogi między bohaterami
  • nauczysz się planować fabułę
  • nauczysz się wystrzegać podstawowych pisarskich błędów i wyrobisz w sobie nawyk przyglądania się własnemu językowi

Zapewniamy

  • opiekę merytoryczną wykwalifikowanego instruktora
  • wszystkie niezbędnie do pracy materiały
  • specjalistyczne narzędzia dedykowane danej technice
  • wiedzę, pozwalającą na dalsze samodzielne tworzenie w domu
  • twórczą i inspirującą atmosferę w gronie pasjonatów sztuki
  • swobodę twórczości
Program
  1. Dlaczego chcemy pisać powieści?
  2. Dlaczego warto wyobrazić sobie swojego czytelnika?
  3. Jak dobrze wybrać konwencję i gatunki naszej twórczości?
  4. Jak konstruować bohatera głównego? Co zrobić, żeby nasze postacie były wiarygodne? Jak tworzyć bohaterów drugoplanowych i postaci epizodycznie?
  5. Jak nie zaplątać się w wątki powieści i jak tworzyć wiarygodne dialogi?
  6. Jak rozplanować wydarzenia fabuły? Jak rozmieścić w fabule zagadki i fałszywe rozwiązania?
  7. Jak pisać konkretnie i zmysłowo, aby czytelnik poczuł, że wchodzi do świata, który stworzyliśmy?
  8. Dlaczego warto przyglądać się własnemu językowi? Jak ustrzec się najczęstszych błędów pisarskich?

Ten kurs odbywa się w ramach inicjatywy Let's art!

Let’s art! - kursy artystycznego rozwoju to propozycja intensywnych weekendowych zajęć, podczas których zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności z wybranej przez siebie dziedziny sztuki. Nasi wykwalifikowani instruktorzy przekażą Ci profesjonalną wiedzę podczas kilku lub kilkunastu godzin, a całkowite zanurzenie się w dany temat pozwoli poznać technikę od podszewki i stworzyć gotowy projekt od A do Z.
Podczas zajęć weekendowych zrealizujesz kompletny program kursu, który w ramach zajęć semestralnych zająłby kilka tygodni. Z warsztatu wyjdziesz z wiedzą, która pozwoli Ci na kontynuację ćwiczeń w danej technice samodzielnie w domu.

Prowadzący

Jarosław Górski

Absolwent wydziału polonistyki UW, pracował jako nauczyciel języka polskiego w szkołach wszystkich szczebli. Zajmuje się publicystyką historyczną, kulturalną i społeczną, prowadzi zajęcia dziennikarskie, kursy twórczego pisania, wykłady i warsztaty popularyzujące kulturę i historię. Publikował m.in. w „Wyspie” (poezja, proza, esej), „Stolicy”, „Skarpie Warszawskiej”, „Przeglądzie” (opowiadania, recenzje literackie, publicystyka historyczna i kulturalna), „Magazynie Literackim Książki” (eseje krytyczno- i historycznoliterackie, reportaże historyczne, szkice o historii książki i kulturze literackiej, recenzje), „Bibliotece Analiz”, „Wiadomościach Księgarskich” (opracowania i artykuły o rynku książki i kulturze książki), „Nowym Obywatelu” (eseje historyczne i historycznoliterackie, publicystyka polityczna i społeczna), a także naukowych wydawnictwach polonistycznych, kulturoznawczych, metodycznych. Wydał książki, m.in.: powieść „Wersje” (2012), zbiory esejów „Męska rzecz. O męskości w literaturze” (2011) i „Dziecko w literaturze (2017), biografię „Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza”. Wydał także książki dla dzieci, m.in. epicką baśń „Pieśń o Sowie” (2017), opowieść historyczną „Strzała dla komendanta” (2018), a także ponad 30 książek edukacyjnych i artystycznych dla dzieci i młodzieży. Mieszka w Bednarzach w gminie Korytnica.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera