Charakterystyka

Kurs stanowi zaproszenie do świata fascynującej techniki, jaką jest łączenie metalu z glinką polimerową, wciąż w Polsce mało znaną, chociaż wachlarz jej możliwości z pewnością zaintryguje niejednego Twórcę lub Twórczynię. Polimery mogą być wykorzystywane zarówno do imitowania kamienia naturalnego, metalu, betonu, szkła, jak i tkaniny. Świetnie „współpracują” z pastelami, pudrami miki, farbami (akrylowymi, olejnymi), tuszami alkoholowymi, a także z żywicą epoksydową. Podczas spotkania Uczestnicy przetestują możliwości glinki, poeksperymentują z tworzeniem różnych tekstur i z wytrawieniem wzoru na miedzi przy wykorzystaniu techniki sitodruku. Kurs stanowi unikalną okazją stworzenia niezwykłych wytworów biżuteryjnych (kolczyków, wisiorków) lub przedmiotów codziennego użytku. Daje możliwość wykonania ciekawych działań, takich jak ozdabianie czajniczka na herbatę bądź wazonu, czy przenoszenia wzorów graficznych na tkaninę (bawełnianą torbę lub koszulkę). Kurs dedykowany jest więc tzw. ludziom renesansu, odkrywcom – ciekawym i lubiącym poznawać nowe techniki. Z pewnością sprawi przyjemność osobom ceniącym sobie ręcznie wykonywaną biżuterię, kreującym własny, indywidualny styl w sposobie ubierania się.

Program

Omawianie i testowanie różnych technik tworzenia z masy polimerowej. Łączenie glinki z innymi materiałami. Wykorzystanie techniki sitodruku na polimerach oraz do wytrawiania wzoru na metalu. Łączenie metalu z glinką polimerową.

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-18:00
termin: 24-25 lipca 
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-12:00 przerwa kawowa
12:00-13:30 warsztat
13:30-14:30 przerwa obiadowa
14:30-16:00 warsztat
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-18:00 warsztat
 
cena: 570 zł za 16 godzin kursu 
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegetariańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)
 
miejsce: ogród Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie
(przy niepogodzie zajęcia odbywają się w budynku) 
 

Prowadzący

Małgorzata Wawrzyńczak

zajmuję się masami polimerowymi od wileu lat. Chętnie dzieli się tym, czego udało jej się nauczyć w Polsce i poza jej granicami na warsztatach. Co roku organizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych mając nadzieję, że uda jej się wzbudzić zainteresowanie polimerami na tak dużą skalę, jakie obserwuję poza granicami naszego kraju.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020