Charakterystyka

Jeśli interesujesz się naturalnym podejściem do życia, chciał(a)byś poznać tajniki wiedzy o ziołach i ich cudownych właściwościach w pielęgnacji całego ciała – ten kurs powstał z myślą o Tobie. Kurs zielarstwa to idealna propozycja dla osób, które tęsknią za świadomym korzystaniem z dobrodziejstw natury oraz doceniają możliwość nabycia wiedzy o zastosowaniu ziół, jakie miały nasze prababcie. W części teoretycznej poznasz podstawy towaroznawstwa zielarskiego, dowiesz się, jak dokonywać oceny jakości surowców i produktów zielarskich. Poznasz metodę zbioru, uprawy roślin leczniczych oraz podstawy fitoterapii. Oswoisz temat surowców leczniczych, działanie i zastosowanie roślin, olejków eterycznych, hydrolatów, ekstraktów ziołowych, a także macerat olejowych. Przede wszystkim nauczysz się wykorzystywać rośliny lecznicze w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, włosów, ciała czy w trakcie masażu. W części praktycznej Prowadząca skupi się na wiedzy o bezpiecznym łączeniu ziół ze sobą, oraz na tym, kiedy i na co je stosować. Omówi właściwości lecznicze, takie jak wspomaganie trawienia i budowanie odporności organizmu. Kursanci zapoznają się z metodami przetwarzania surowców – robienia wyciągów, naparów, nalewek, masła, odwarów. Wykonają spersonalizowane mieszanki ziołowe, takie jak napary do picia, do kąpieli, wspomagające trawienie, a także sole i olejki ziołowe.

Program

Warsztaty podzielone są na dwa tematyczne bloki: wiedza teoretyczna oraz praktyczna.

W części praktycznej Uczestnicy skorzystają z przygotowanych materiałów oraz surowców i stworzą swoje własne, spersonalizowane kosmetyki i mieszanki:

- naturalny peeling do ciała
- krem do twarzy lub ciała
- pomadkę
- sól do kąpieli
- mieszanki ziołowe (napary do picia o różnym działaniu)
- mieszanki do kąpieli o różnym zastosowaniu
- mieszankę surowców zielarskich wspomagającą trawienie
- sól ziołową przyprawową
- olej ziołowy

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin: 29-30 stycznia 2022
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
cena: 760 zł za 12 godzin warsztatowych.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć.
(cena zawiera wszystkie narzędzia oraz materiały, dwa wegańskie obiady dwudaniowe, przekąski i napoje podczas przerw kawowych)

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020