Charakterystyka

 

Kurs zielarstwa rośliny dla zdrowia i rośliny w kosmetyce to idealna propozycja dla osób, które tęsknią za świadomym korzystaniem z dobrodziejstw natury oraz doceniają możliwość nabycia wiedzy o zastosowaniu ziół, jakie miały nasze prababcie.  Jeśli interesujesz się naturalnym podejściem do życia, chciałabyś/chciałbyś poznać tajniki wiedzy o ziołach i ich cudownych właściwościach w pielęgnacji całego ciała – ten kurs powstał z myślą o Tobie. Podczas kursu Uczestnicy zapoznają się z podstawami towaroznawstwa zielarskiego oraz dokonywania oceny jakości surowców i produktów zielarskich. Poznają metodę i zasady zbioru oraz uprawy roślin leczniczych, a także podstawy fitoterapii. Oswoisz temat surowców leczniczych, działanie i zastosowanie roślin, olejków eterycznych, hydrolatów, ekstraktów ziołowych, a także macerat olejowych. Przede wszystkim, nauczysz się wykorzystywać rośliny lecznicze w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, włosów, ciała czy w trakcie masażu. W części praktycznej wykonasz spersonalizowany kosmetyk w oparciu o własne potrzeby – Twój rodzaj cery, włosów itd. W części praktycznej Prowadząca skupi się na wiedzy o bezpiecznym łączeniu ziół ze sobą, oraz na tym, kiedy i na co je stosować. Omówi właściwości lecznicze, takie jak wspomaganie trawienia i budowanie odporności organizmu. Kursanci zapoznają się z metodami przetwarzania surowców – robienia wyciągów, naparów, nalewek, masła, odwarów. Wykonają spersonalizowane mieszanki ziołowe, takie jak napary do picia, do kąpieli, wspomagające trawienie, a także sole i olejki ziołowe. Warsztat wypełniony będzie wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Program

Warsztaty podzielone są na dwa tematyczne bloki: wiedza teoretyczna oraz praktyczna.

W części praktycznej Uczestnicy skorzystają z przygotowanych materiałów oraz surowców i stworzą swoje własne spersonalizowane mieszanki:  

- mieszanki ziołowe (napary do picia o różnym działaniu)
- mieszanki do kąpieli o różnym zastosowaniu
- sól ziołową przyprawową
- olej ziołowy
- naturalny peeling do ciała
- sól do kąpieli
- hydrolat do twarzy

Cena i czas trwania

sobota i niedziela w godzinach 10:00-17:00
termin:
18-19 lutego 2023
 
harmonogram zajęć:
10:00-11:30 warsztat
11:30-11:45 przerwa kawowa
11:45-13:15 warsztat
13:15-13:45 przerwa obiadowa
13:45-15:15 warsztat
15:15-15:30 przerwa kawowa
15:30-17:00 warsztat
 
cena: 790 zł za 12 godzin warsztatowych
gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł, pozostałą część kwoty należy wpłacić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały, dwa obiady dwudaniowe wegańskie, przekąski i napoje podczas przerw kawowychprzygotowane przez VEGE STORY)
 

Prowadzący

Magdalena Zawadka

absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego- CZRB w Powsinie, gdzie obejmowała stanowisko edukatora przyrodniczego i przewodnika. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020