Charakterystyka

W związku z nadchodzacymi świetami zapraszamy na Maraton Hafciarski, który będzie okazją do wtajemniczenia w hafciarskie techniki oraz wykonania kilku indywidualnych prac. Podczas Maratonu każdy z uczestników pozna podstawowe ściegi hafciarskie, nauczy się jak przenosić wzór na tkanine i jak haftować na tamborku. Będzie to również okazja by wyhaftować świąteczne upominki i dekoracje. Każdy znajdzie coś dla siebie spośrod wzorów przygotowanych przez prowadzacą, zarówno świątecznych jak i innych m.in. motywy roślinne, ornamentalne, ludowe itp. Mile widziane będą również indywidualne projekty i pomysły. Do udziału w Maratonie zachęcamy zarówno tych co haftują jak i tych, którzy nigdy nie mieli z tą sztuką stycznosci.

Program

1. Tamborek, igły, mulina czyli o narzędziach hafciarskich.
2. Jak przenosić wzór na tkanine.
3. Wzornik hafciarski, czyli podstawowe ściegi - pierwsza praca haftowana.
4. Wybór wzorów do haftowania i ich omówienie – zastosowane ściegi, kolorystyka.
5. Praca nad wybranymi motywami.
6. Kończenie prac.

Cena i czas trwania

260 zł, 8 godzin (2 x 4h)

sobota i niedziela, 10:30-14:30

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020