Charakterystyka

Plenerowe zajęcia artystyczne SZTUKA W OGRODZIE adresowane są do uczniów klas 1-3. To znakomita okazja, by dzieci mogły odkryć swoje pasje i zadbać o nie, rozwinąć kreatywność i nabyć wiele umiejętności, spędzając czas na świeżym powietrzu pośród kwitnących drzew ogrodu Sztukarni. Dzięki przyjaznej atmosferze, dzieci będą miały możliwość wyrażenia siebie, swojej ekspresji twórczej, a także wypróbowania różnych technik artystycznych. Każdy dzień będzie nową przygodą, dla której punktem wyjścia staną się, pozornie, dobrze znane dziedziny artystyczne: rzeźba, malarstwo, teatr. Na zajęciach mały Uczestnik przekona się, że można podejść do wymienionych wyżej tematów także w niestandardowy, czasem zaskakujący sposób. Doświadczy pola możliwości, jakie tkwią w sztuce. Jednocześnie przekona się o tym, co tak bliskie wielu uznanym artystom, że sztuką można się po prostu bawić.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych zajęcia artystyczne zostaną przeniesione do wnętrza budynku Sztukarni.

Program

 
RZEŹBA - wspólne eksperymenty (interwencja, environment), zabawa skalą – rzeźba w mikroskali – inspiracja pracami Liliany Porter, rzeźba ruchoma – inspiracja pracami Alexandra Caldera.

MALARSTWO – wspólne eksperymenty (malowanie na folii przezroczystej), zabawa skalą – skupienie na detalu – inspiracja pracami Georgii O’Keeffe, zabawa z ruchem – inspiracja – pouring.

TEATR – wspólne eksperymenty (zabawy z rzutem kością), zabawa skalą – tworzenie ruchomych kukiełek artystycznych – inspiracja pracami Oskara Schlemmera, zabawa z ruchem – odgrywanie scenek.

Cena i czas trwania

29.08 / 30.08 / 31.08
cena: 120 zł / 1 dzień zajęć  /3 godziny

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ:
10.00-11.30: blok warsztatowy
11.30-11.50: przerwa
11:50-13:00: blok warsztatowy
1 DZIEŃ - teatr
2 DZIEŃ - malarstwo
3 DZIEŃ - rzeźba

Prowadzący

Magda Sypniewska

Instruktorka warsztatów artystycznych, wielbicielka rękodzielnictwa oraz szeroko pojętego rzemiosła artystycznego. Uwielbia pracę z dziećmi. Dostrzegając ogromny wpływ twórczości plastycznej na rozwój najmłodszych, w swojej pracy z pełnym zamiłowaniem i zaangażowaniem stwarza dzieciom odpowiednie warunki do ich harmonijnego rozwoju. Swoją wiedzę z zakresu procesów edukacyjnych i wychowawczych poszerza na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Aleksandra Kobus

studentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi gromadę zuchową na Mokotowie. Pracuje z dziećmi od ponad 6 lat, prowadząc dla nich zajęcia i obozy według autorskiego programu. Od dziecka uwielbia wszystko co jest związane ze sztuką: fotografię, malarstwo, rysunek, szycie, tworzenie lasów w szkle, świec sojowych, obecnie zaś ceramikę.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020