Charakterystyka

Celem zajęć jest zapoznanie się z językiem, jakim jest rysunek perspektywiczny, którego używają wszyscy profesjonalni artyści od ilustratorów czy fleelanse artists po architektów czy grafików. Podstawy geometrii przestrzennej i perspektywy oraz zasady światłocienia i struktur rysunkowy zostaną wplecione w przyjemne i luźne tematy rysunkowe. Każdy kolejny dzień, daje dodatkowe informacje i techniki rysunkowe, które ostatecznie zbudują finalną pracę wieńczącą kurs.

Program

1. Podstawy perspektywy na przykładzie zamku średniowiecznego - ćwiczenie struktur rysunkowych i podstawy światłocienia.
2. Jak rysować zieleń? Sposób rozplanowania kadru, węzeł rysunkowy i odpuszczenie, różne rodzaje krajobrazów (nizinne, górskie, jeziora a nawet te nieistniejące).
3. Chałupa drewniana czy dom druida? Przykłady architektury rodzimej. Cechy charakterystyczne dla obu przykładów, dające podstawy do własnej twórczej
odpowiedzi na zadane pytanie.
4. Od czego zacząć projektowanie architektoniczne? Praca nad koncepcją architektoniczną kawiarni w parku.
5. Zabawa z akwarelą. Zwieńczenie kursu wakacyjnego. Podsumowanie nabytych umiejętności w formie pracy łączącej poszczególne aspekty z wcześniejszych dni.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

Termin:
uczniowie klas 7-8 i szkół średnich: 

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ 
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa 
12.20-15.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu 

Prowadzący

Monika Bartczak

absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej, swoją wiedzę poszerza na wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Współprowadziła kurs przygotowujący
do zdawania na te dwie uczelnie razem ze Szkołą Rysunku i Ilustracji “Labirynt”. Projektuje wnętrza mieszkalne. Tworzy plakaty graficzne na bazie znaków specjalnych i cyfr, rysuje komiksy i portrety. Jej pasją jest architektura, rysunek, książka, fantastyka, podróże.
W przyszłości chciałaby tworzyć architekturę działającą w symbiozie z warunkami atmosferycznymi, wiatrem czy deszczem.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020