Skip to main content

Kurs rysunku i malarstwa online

tygodniowe kursy artystyczne dla nastolatków

Rysunek i malarstwo to jedne z najstarszych, a jednocześnie najbardziej tradycyjnych dziedzin sztuki. Do spotkania z tą porcją klasyki zapraszamy nastolatków zainteresowanych szeroko rozumianymi działaniami twórczymi, przede wszystkim tych początkujących. Kurs jest wprowadzeniem w teorii i praktyce w wiele zagadnień - m.in. dotyczących kolorów, ich relacji, głębi obrazu, dominanty i zasad kompozycji. Prace wykonywane w ramach zajęć będą w technikach rysunku i malarstwa i podejmą różne tematy - od martwej natury przez szkice figur przestrzennych. Zajęcia odbywają się w programie Skype.

Kiedy

brak terminu

Gdzie

Sztukarnia
ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena

690 zł za 15 godzin kursu

Zapisy

na kurs zapiszesz się tutaj

Uczestnik kursu

 • nauczy się posługiwać techniką malarstwa akwarelowego
 • nauczy się odwzorowywać figury przestrzenne ołówkiem, uzyskując głębię obrazu
 • nauczy się kreskowania
 • pozna pojęcie takie jak dominanta kolorystyczna, perspektywa powietrzna, perspektywa linearna
 • stworzy kilka prac w formacie A3

 

Zapewniamy

 • pięć dni zajęć ze specjalnie dostosowanym programem
 • inspirujący, wartościowy i twórczy czas w gronie rówieśników
 • dostęp do wszystkich potrzebnych do pracy materiałów i narzędzi
 • merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin sztuki
 • przez cały czas trwania kursu opiekę merytoryczną i pedagogiczną wykwalifikowanych instruktorów
 • własnoręcznie stworzone dzieła sztuki
 • praktyczne umiejętności
Program
 1. Rysunek - wprowadzenie w martwą naturę // Materiały : blok A3, ołówki różnej grubości, gumka do ścierania, temperówka.
 2. Pastel olejna - martwa natura, owoce // Materiały : blok A3 czarny, pastele olejne, ołówek.
 3. Akwarela - pejzaż // Materiały : papier akwarelowy, akwarele, pędzelki, taśma do papieru, ołówek o twardej grubości, gumka.
 4. Rysunek cienkopisem - makro świat // Materiały :blok A3, cienkopis / piórko w czarnym kolorze, grubość 0.8.
 5. Kończenie prac, dla chętnych zadanie graficzne w czerni i bieli // Materiały : blok A3, cienkopisy, flamastry, nożyczki, taśma papierowa.

Tygodniowe kursy dla nastolatków

Kursy artystyczne dla nastolatków to projekt zajęć, które w Sztukarni zostały zrealizowane po raz pierwszy w 2019 roku. Prowadzimy je w wakacje oraz ferie zimowe. Naszą misją jest tworzenie miejsca, w którym młodzież będzie czuła się dobrze, swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie zdobędzie konkretną wiedzę i umiejętności. Będzie mogła pielęgnować swoje pasje, szukać nowych zainteresowań, odkrywać talenty. Letnie i zimowe kursy to także dobra szansa, by poznać rówieśników i spędzić z nimi czas.

Tygodniowe kursy dla nastolatków są odpowiedzią na różne potrzeby młodzieży. Dlatego oferta jest różnorodna. Proponujemy ponad 20 różnych technik w dwóch blokach godzinowych. W ofercie mamy także zajęcia online.

Prowadzący

Agnieszka Rzeźniak

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka, ilustratorka, ceramiczka, performerka, instruktorka warsztatów artystycznych. Współtworzy rodzinną Galerię Szur w uroczej miejscowości na Roztoczu o tej samej nazwie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Nomada, gdzie prowadziła zajęcia artystyczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży romskiej. Od 2005 roku współtworzy wrocławską grupę LUHUU! która zajmuje się performancem. W 2012 roku zaczęła tworzyć unikatową markę SzurSzur. W swych obrazach i ilustracjach pokazuje świat natury, w którym to personifikuje jego mieszkańców. Jej rozpoznawalny styl można zobaczyć zarówno w ilustracjach bajek, jak i wielkoformatowych muralach w przestrzeni miejskiej i prywatnej. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym kursie, a nie udało Ci się znaleźć informacji na stronie? Nie odpowiada Ci termin, a zależy Ci na tym kursie? Nie ma miejsc, a chcesz się zapisać na listę rezerwową? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zapisz się

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera