Charakterystyka

Kurs rysunku i malarstwa skierowany jest do młodzieży zainteresowanej tymi dziedzinami oraz wszystkim, której twórcze działanie w tych technikach sprawia przyjemność. Adresowany jest do osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.
W trakcie pięciodniowych zajęć, uczestnicy poruszą w teorii i praktyce wiele zagadnień, m.in. kolory i ich relacje, głębia obrazu, rodzaje perspektywy, zasady kompozycji. Prace wykonywać będą w różnych technikach malarskich i rysunkowych. Podejmą też różne tematy, te bardziej klasyczne, jak martwa natura, studium roślin, pejzaż, szkice malarskie i te mniej klasyczne. Wszystko pod okiem instruktorek, aktywnych malarek z doświadczeniem pedagogicznym.

Program

1. Martwa natura - ołówek (szkło, metal, materiał). Odtwarzanie różnych materii i kształtów, wprowadzenie do kompozycji.
2. Malarstwo: martwa natura, farby akrylowe. Dominanta kolorystyczna/oddziaływanie na siebie kolorów. Zadania kolorystyczne.
3. Perspektywa linearna i perspektywa powietrzna – jak pokazać głębię w obrazie. Zadania z wyobraźni.
4. Malowanie kopii obrazu dawnych mistrzów. Zagadnienia z historii sztuki.
5. Martwa natura roślinna. Rysowanie węglem na białym kartonie oraz suchymi pastelami kolorowymi na barwnym kartonie.

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

terminy zajęć dla uczniów klas 7-8 i szkół średnich:
20-24 lutego 2023

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa
12.20-14.00: blok warsztatowy

 *zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczestnikom kursów semestralnych

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest aktywnie działającą młodą artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. W 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza.

Galeria zdjęć

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020