Charakterystyka

Warsztat skierowany jest do młodzieży, która chciałaby poznać tajniki sztuki opowiadania. Jak z wykorzystaniem słów, głosu i własnego ciała przenieść słuchacza w inny świat? Skąd bierze się magia opowieści? Jak sprawić, żeby opowiadanie brzmiało swobodnie i naturalnie? Jak przełamać tremę i czy trzeba to robić? Czym forma opowiadania ustnego, różni się od literatury, filmu i innych form sztuki? Jak z opowiadania zrobić mini-spektakl? Jak dobrać ilustrację muzyczną?

Podczas warsztatów sięgniemy do ćwiczeń i technik teatru narracyjnego, poznamy podstawowy zestaw narzędzi opowiadacza, zmieszamy baśnie z historiami osobistymi, aby stworzyć mini-występ na zakończenie kursu.

Program

1. Integracja i wprowadzenie
2. Piramida opowieści – struktura baśni i mitów
3. Wyobraźnia – tworzenie obrazów wewnętrznych
4. Akcja kontra opisy – jak zachować równowagę?
5. Historie osobiste - jak opowiedzieć wydarzenie z życia?
6. Ciało, głos i obecność sceniczna
7. Czy słuchacze chcą mnie pożreć? – interakcja z publicznością
8. Rytmy i ilustracja muzyczna
9. Mini-występ (tylko dla nas lub otwarty dla gości)

Cena i czas trwania

cena podstawowa: 690 zł/cena ze zniżką: 650 zł*
20 godzin kursu (5 dni x 4h)

gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł

Terminy:
uczniowie klas 7-8 i szkół średnich: brak

RAMOWY PROGRAM ZAJĘĆ
10.00-12.00: blok warsztatowy
12.00-12.20: przerwa
12.20-14.00: blok warsztatowy

*zniżka przysługuje: rodzeństwu (wszystkim dzieciom), przy zapisie na drugi i każdy kolejny kurs oraz uczniom SARu

Prowadzący

Jerzy Szufa

Opowiadacz i animator kultury. Pasjonuje się sztuką opowiadania, baśniami i bajkami. Z wykształcenia filozof. Członek grupy opowiadaczy „Grupa 501” oraz założyciel i członek grupy "Opowiadacze zaangażowani". Absolwent międzynarodowego kursu „Share the Right Story" na temat wykorzystania opowieści w edukacji. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Organizuje autorskie warsztaty sztuki opowiadania oraz występy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tworzył takie programy, jak: "Opowieści nieoczywiste", "12 okien i inne historie", "Opowieści słoneczne i księżycowe", "Opowieści miłe dla ucha", "Dźwięko-bajki". Występował podczas wieczorów opowieści w Polsce, a także na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadaczy Kathakar w Indiach. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani” nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: "Projekt storytellingowy". 

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020