• Warsztaty akwareli I stopnia dla dorosłych ONLINE

  • Warsztaty akwareli I stopnia dla dorosłych ONLINE

  • Warsztaty akwareli I stopnia dla dorosłych ONLINE

Charakterystyka

Akwarela to tzw. technika laserunkowa, polegająca na rozpuszczeniu spoiwa w wodzie i nakładaniu go na jasne podobrazie. Warsztaty akwareli online są właśnie wprowadzeniem w tą jedną z najstarszych technik malarskich. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i praktykujących akwarelistów amatorów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda warsztat artysty malującego akwarele,  w co warto się zaopatrzyć oraz  krok po kroku nauczą się panować nad tą wymagającą techniką i poznają ogrom możliwości ilustratorskich, jakie daje. 

Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem programu Zoom

Program

Przed rozpoczęciem kursu uczestnicy otrzymają filmik instruktażowy dotyczący materiałów oraz listę stron z pracami artystów akwarelistów w różnych stylach, z którymi warto zapoznać się. 

1. omówienie kolorów na palecie, ćwiczenia z tonacji, ćwiczenie z łączenia kolorów (podstawowe, pochodne etc.)
2. ćwiczenia z malowania martwej natury
3. ćwiczenia z anatomii twarzy/portret ze zdjęcia 
4. liternictwo akwarelowe; ćwiczenie na rozluźnienie ręki, ćwiczenie kształtów, tworzenie zaproszeń z motywem roślinnym

 

Cena i czas trwania

300 zł* / 4 spotkania po 2,5 godziny 

*cena nie obejmuje materiałów

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z listą lub kupić gotowy zestaw ART BOX Akwarela w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni.

Lista materiałów

Farby do akwareli (rekomendowane 12 kolorów), pędzle (2 okrągłe o grubości np. nr. 1 i nr. 7 , 1 płaski grubość nr. 14, papier do akwareli (rekomendowana gramatura 300 g/m2), pojemnik na brudną i czystą wodę, podkładka (większa od papieru), ołówek HB albo 2H, linijka, taśma papierowa, szmatki albo papierowy ręcznik, paleta albo podstawka do mieszania farb suszarka

Prowadzący

Kamila Nyckowska

absolwentka wydziału Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obszary działań artystycznych to przede wszystkim malarstwo, rysunek, ilustracja oraz ceramika. Brała udział w wystawach zbiorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Przez wiele lat prowadziła pracownię ceramiczną PARA BUCH. Jest autorką programów edukacyjnych z zakresu kształcenia plastycznego. 

Zapisy

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020