Charakterystyka

Zapraszamy na warsztat poświęcony technice haftu na tiulu. Podczas zajęć poznamy podstawy tej techniki. Nauczymy się jak przenosic wzór na tkanine tiulową, jakich używać ściegów, zwanych "robótkami", by stworzyć misterny i delikatny haft. Będziemy korzystać z roślinnych wzorów ludowych z terenów Żywca, gdzie tradycyjnie ozdabiano stroje, a przede wszystkim suknie ślubne, haftem na tiulu.
Serdecznie zapraszamy na cykl czterech spotkań, każdego początkującego i bardziej zaawansowanego, kto posiada cierpliwość i zacięcie do precyzji.

Program

- wykonanie podkładu pod haft (zarys wzoru) – ścieg fastrygowy / ścieg za igłą
- haft właściwy - zadziergiwanie oraz wypełnianie kształtów przy użyciu innych ściegów tzw. ‘"robótek"
- wycinanie dziurek, obhaftowywanie brzegów i wycinanie haftu
- przewidziane wykonanie 1-2 prac

Cena i czas trwania

4 spotkania x 3 godziny / 432 zł

piątki, godz. 17:30-20:30 

termin: 28.05 - 25.06 2021

Prowadzący

Aleksandra Parol

czeladnik tkactwa i haftu; ukończyła kurs tkactwa tradycyjnego na krośnie w Akademii Łucznica; absolwentka Muzykologii na UW. Haftuje ręcznie obrazy, ikony, owady na przezroczystych tkaninach, szyje zabawki. Pracuje z dorosłymi i dziećmi. Pracę z dziećmi zaczynała jako wolontariuszka w Centrum Kultury dla Dzieci w Dublinie w Irlandii, gdzie mieszkała przez kilka lat.Tam przyglądała się i pomagała Artystom, organizującym zajęcia. Swoje pierwsze autorskie, plastyczno – recyklingowe warsztaty dla dzieci prowadziła w małym miasteczku Jaca u podnóża Pirenejów, w Hiszpanii. Obecnie współpracuje ze studiem projektowym i galerią „Mniej Więcej” w Krakowie, a mieszka i pracuje w Warszawie.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020