• Warsztaty malarstwa dla dorosłych- autorska kompozycja ze zdjęć ONLINE

Charakterystyka

Warsztaty malarstwa online - autorska kompozycja ze zdjęć to wprowadzenie w technikę malarstwa akrylowego. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają obraz na podstawie własnego zdjęcia. Celem warsztatów jest poznanie zasad kompozycji, umiejętność mieszania kolorów, rozwijanie zdolności postrzegania i obserwacji, umiejętność przenoszenia zdjęcia na obraz, zamieniania techniki fotografii na obraz malarski. Prowadzący indywidualnie kieruje potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz dokonuje rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Zajęcia odbywają się na żywo w programie Zoom.

Cena i czas trwania

 240 zł* / 4 spotkania po 2 godziny

*cena nie obejmuje materiałów

Materiały można zapewnić we własnym zakresie zgodnie z listę lub kupić zestaw materiałów ART BOX Akryl w cenie 190 zł w sklepie internetowym Sztukarni 

Program

1. Nauka przenoszenia proporcji i kompozycji zdjęcia na własne podobrazie metodą siatki; szkic obrazu.
2. Podmalówka obrazu - pierwsza warstwa obrazu, nauka mieszania farb, pojęcie światła i cienia w kolorze.
3. Nakładanie kolejnych warstw, malowanie detalu, wykończenia.
4. Kończenie prac.

 

MATERIAŁY

płótno malarskie np. 30x40/40x60/50x70 lub zagruntowany karton o takich samych wymiarach , farby akrylowe, pędzle, kubek na wodę, paleta do mieszania farb (może być papierowy talerzyk lub zwykły talerz), linijka, ołówek, gumka do ścierania, wydrukowane w kolorze zdjęcie z którego chcemy malować na formacie A4 (Uwaga! Prosimy o wydrukowanie zdjęcia w takim formacie na kartce, ponieważ będziemy na nim rysować)
 

Prowadzący

Berenika Kowalska

Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale. W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020