• Warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci ONLINE

  • Warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci ONLINE

  • Warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci ONLINE

Charakterystyka

Warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci online to zaproszenie do spotkania z podstawowymi pojęciami związanymi z tymi dziedzinami. Młodzi kursanci będą inspirować się dziełami znanych artystów, a także spróbują swoich sił w rysunku martwej/żywej natury, w kompozycjach z wyobraźni. 

Warsztaty odbywają się na żywo w programie ZOOM lub Skype.

Program

1. Ilustracja w kolorze
- łączenie elementów realnych z wyobraźnią
- inspiracje tekstem książki, wiersza, krótkim hasłem
2. Technika rysunkowa
- nauka kompozycji, proporcji, kontrastu, światłocienia
- martwa natura, elementy architektury czy pejzażu
3. Prace graficzne
- użycie konturu, zabawa z czernią i bielą
- zastosowanie ograniczonej palety barw 
- inspiracje komiksem, plakatem itp.
4.  Prace malarskie
- obserwowanie przyrody, jej struktury, detalu, barwy
- inspiracje fauną i florą
5. Prace inspirowane dziełami wielkich artystów
- poznanie ich życia i twórczości

Cena i czas trwania

560 zł* / 8 spotkań x 2h (płatne w 2 ratach) - klasy 4-6

490 zł* / 7 spotkań x 2h (płatne w 2 ratach) - klasy 7-8

267,50* / 5 spotkań x 1,5 h (płatne w 2 ratach) - kalsy 1-3

*w cenę nie są wliczone materiały, każdy z uczestników zapewnia je we własnym zakresie

Lista materiałów

ołówki różnej grubości, gumka do ścierania, temperówka, blok techniczny A4 lub A3 / ewentualnie zagruntowana tektura malarska, podobrazie, blok techniczny kolor, farby akrylowe lub inne, farby akwarelowe, kredki, pastele, flamastry lub promarkery, czarne cienkopisy, flamastry lub markery, linijka

Prowadzący

Agnieszka Rzeźniak

 absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Malarka, ilustratorka, ceramiczka, performerka, instruktorka warsztatów artystycznych. Współtworzy rodzinną Galerię Szur w uroczej miejscowości na Roztoczu o tej samej nazwie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Nomada, gdzie prowadziła zajęcia artystyczno – edukacyjne dla dzieci i młodzieży romskiej. Od 2005 roku współtworzy wrocławską grupę LUHUU! która zajmuje się performancem. W 2012 roku zaczęła tworzyć unikatową markę SzurSzur. W swych obrazach i ilustracjach pokazuje świat natury, w którym to personifikuje jego mieszkańców. Jej rozpoznawalny styl można zobaczyć zarówno w ilustracjach bajek jak i wielkoformatowych muralach w przestrzeni miejskiej i prywatnej. - w semestrze 2020/2021 na urlopie macierzyńskim.

Klaudia Mańko

absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzić wrażliwość. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. 

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020