• Warsztaty rysunku I stopnia dla dorosłych online

  • Warsztaty rysunku I stopnia dla dorosłych online

  • Warsztaty rysunku I stopnia dla dorosłych online

Charakterystyka

Warsztaty rysunku online to wprowadzenie w technikę rysunku ołówkiem. Adresowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają m.in. studium martwej natury i anatomię twarzy. Celem zajęć jest poznanie zasad kompozycji, rozwijanie zdolności postrzegania, nauka proporcji i konstruowania przedmiotów, wprowadzenie w światłocień. Prowadzący indywidualnie kieruje potencjałem twórczym każdego z uczestników oraz dokonuje rzetelnej korekty prac wykonanych podczas zajęć.

Zajęcia odbywają się na żywo w aplikacji Zoom.

Cena i czas trwania

4 spotkania po 2 godziny - 240 zł
cena promocyjna na warsztaty 3.11. - pierwsza spotkanie za darmo, pozostałe zajęcia w ramach cyklu 180 zł

Program

1. studium martwej natury w technice ołówek na kartonie / wprowadzenie, komponowanie pracy, budowa bryły, światłocień

2. studium martwej natury w technice ołówek na kartonie / rysowanie złożonej kompozycji, omówienie modelunku światłocieniowego i rysowanie za jego pomocą poszczególnych materii i powierzchni

3. studium głowy w technice ołówek na kartonie / omówienie specyfiki tematu, kwestii proporcji, anatomia twarzy

4. kontynuacja prac / dla osób zaawansowanych szkice dłoni

MATERIAŁY
Materiały niezbędne podczas warsztatów do zapewnienia we własnym zakresie: białe kartki A4 lub A3 i twarda podkładka pod kartkę, ołówki - najlepiej kilka rodzajów miękkości np. B, 3B, 7B, gumka do ścierania, przedmioty do zaaranżowania martwej natury.

Prowadzący

Klaudia Mańko

- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją dyplomową z kostiumu na Wydziale Scenografii. Członkini kolektywu pracy twórczej Pryzmat, który skupia się na działalności projektowej, edukacyjnej i wystawienniczej. Ważne jest dla niej tworzenie prac, które mają znaczenie – szuka takiego sposobu przedstawienia, aby zmusić widza do przemyśleń, obudzenia wrażliwości. Obserwuje rzeczywistość, słucha ludzkich historii, przetwarza je na swój własny język twórczy, aby dotrzeć do uniwersalnej prawdy. Pragnie przekazywać historie, które zmuszają do refleksji, mają znaczenie, zanim zostaną zapomniane.

Berenika Kowalska

 absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 2014 w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. W 2010 r. studiowała na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Leona Tarasewicza, w ramach wymiany miedzy-uczelnianej „MOST”. Wielokrotnie wyróżniana za malarstwo, rysunek i tkaninę artystyczną przez Radę Wydziału ASP Kraków. W 2014 otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2017 została wybrana do reprezentacji Polski na JCE Biennale (Europejskie Biennale Młodych). W 2017 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. 

Zapisy

O nas

Sztukarnia to przede wszystkim ludzie. Wyjątkowi organizatorzy i instruktorzy, dla których sztuka, rękodzieło i swobodna kreacja to sposób na życie i największa pasja. 


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020