Charakterystyka

 

Kurs sitodruku stanowi zaproszenie do poznania i nauczenia się tej najstarszej i fascynującej techniki poligraficznej, bez której nie byłoby twórczości Andy’ego Warhola. Japończycy, którzy już w średniowieczu, wykorzystywali sitodruk do wykonywania pięknie zdobionych kimon, osiągali swój wyjątkowy efekt, za pomocą wycinania papirusa i nakładania go na ramę zrobioną z włosów ludzkich lub zwierzęcych.

Uczestnicy naszego kursu będą mogli skorzystać z, już bardziej, współczesnych technik – szablonu i profesjonalnych sit. Podczas spotkań poznają cały proces wykonywania sitodruku, w szczególności nauczą się, jak przygotować własnoręcznie projekty, a potem, jak je naświetlać na sicie. Dowiedzą się, jak wygląda niskobudżetowy warsztat sitodrukarski, jakich narzędzi, farb i chemii będzie potrzebował Młody Adept tej sztuki. Podczas kursu Uczestnicy zaprojektują i stworzą autorską grafikę do powieszenia na ścianie lub odbicia na tkaninie – ubraniu, torbie, zasłonie, obrusie… wszystko zależy od decyzji Uczestników i od materiałów, które ze sobą przyniosą. 

Program

1. Wstęp, historia sitodruku, zasady bhp, sprzęt, farby i chemia.
2. Odbitki sitodrukowe przy użyciu szablonu.
3. Przygotowanie sit i projektów do naświetlenia.
4. Stworzenie matryc sitodrukowych przez naświetlenie sit.
5. Odbitki z naświetlonego sita.
6. Druk na różnych mediach.
7. Przygotowanie zdjęć do naświetlenia na sicie.
8. Odbitki sitodrukowe łączące wszystkie poznane metody.

Cena i czas trwania

niedziela, godz. 10:00-17:00 / termin: 24.10.2021
 
cena: 380 zł za 6 godzin warsztatowych
(cena zawiera wszystkie narzędzia i materiały)
  

Prowadzący

Anna Ludwicka

artystka grafik, absolwentka Wydziału Sztuki na UTH w Radomiu w Katedrze Projektowania i Grafiki (dyplom z wyróżnieniem). Wcześniej skończyła studia matematyczne na MIM UW. Uprawia grafikę warsztatową, w szczególności serigrafię, zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020