Charakterystyka

SUTASZ (soutache) – jest to piękna, dość nowa i bardzo modna forma szytej biżuterii stworzonej ze sznurków i koralików, rodzaj haftu. W technice tej często wykorzystuje się motywy orientalne. Cel warsztatów zależny jest od poziomu zaawansowania.

Program

Poziom podstawowy

Warsztaty na poziomie podstawowym pozwalają zapoznać się z materiałami i narzędziami niezbędnymi do tworzenia biżuterii z sutaszu. Na zajęciach przedstawione zostaną rodzaje sznurków i koralików, ich specyfika oraz możliwości zastosowania. Uczestnicy opanują podstawy łączenia sznurków sutaszowych, wszywania koralików, tworzenia form ażurowych i poznają możliwości, jakie daje technika haftu sutaszowego. Efektem zajęć jest biżuteria wykonana według własnego pomysłu, w wybranej przez siebie kolorystyce i formie.

Poziom średnio zaawansowany

Warsztaty na poziomie średnio zaawansowanym pozwalają na stworzenie skomplikowanych form w oparciu o wcześniej zdobyta wiedzę. Celem jest zapoznanie się z obszywaniem kaboszonów na podkładzie filcowym, a także wszywanie taśm cyrkoniowych i wykorzystanie (według własnego uznania) taśm ozdobnych oraz koronek, by urozmaicić pracę. Warsztaty przewidują dwa tryby działania: każdy z uczestników wybiera fotografię, która będzie dla niego inspiracją przy tworzeniu pracy – w tym wariancie natchnieniem może być kolorystyka zdjęcia, jego tematyka, bądź pojawiające się na nim motywy. Każdy rozwija pracę w indywidualny sposób. Drugą możliwością działania jest tworzenie biżuterii w oparciu o podstawowy wzór stworzony przez prowadzącego (tzw. forma bazowa). Wzór trafiając w ręce uczestnika może być dowolnie zinterpretowany i rozbudowywany, zyskując indywidualną kolorystykę, czy skalę – ważne jest uchwycenie formy bazowej, na której każdy rozwinie swój pomysł.

Cena i czas trwania

niedziela, godz. 10:00-14:00 / termin: 24 października / 1 spotkanie x 4h /

cena: 350 zł

Prowadzący

Wioleta Rosiak

plastyczka ze specjalizacją Formy Użytkowe Wyroby Unikatowe oraz szerokim wachlarzem umiejętności i zainteresowań twórczych. W dziedzinie biżuterii handmadowej samouk z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów, podczas których stawia na indywidualne podejście i miłą atmosferę. Wielokrotny uczestnik konkursów biżuteryjnych. W swoich działaniach artystycznych nieustannie poszukuje nowych doświadczeń i wyzwań. Pasjonatka odkrywania nieznanych technik i materiałów.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020