Charakterystyka

Kurs stanowi zaproszenie do świata fascynującej techniki, jaką jest wykorzystanie sitodruku do wytrawiania metalu oraz łączenia miedzi z glinką polimerową. Nauczymy się nadawać fakturę miedzi przy użyciu prostych narzędzi. Nauczymy się posługiwać się piłką włosową dla nadania pożądanego kształtu biżuterii. Wykorzystamy zimną emalię dla dodania akcentów kolorystycznych miedzi oraz poznamy podstawy pracy z glinką polimerową i jej komponowania z elementami miedzianymi.

Kurs stanowi unikalną okazją stworzenia niezwykłych wytworów biżuteryjnych (kolczyków, wisiorków) lub przedmiotów codziennego użytku. Daje możliwość wykonania ciekawych działań, takich jak ozdabianie czajniczka na herbatę bądź wazonu, czy przenoszenia wzorów graficznych na tkaninę (bawełnianą torbę lub koszulkę). Kurs dedykowany jest więc tzw. ludziom renesansu, odkrywcom – ciekawym i lubiącym poznawać nowe techniki. Z pewnością sprawi przyjemność osobom ceniącym sobie ręcznie wykonywaną biżuterię, kreującym własny, indywidualny styl w sposobie ubierania się.

Program

1. Omawianie i testowanie różnych technik tworzenia wzorów na arkuszu miedzi. Wykorzystanie techniki sitodruku wytrawiania wzoru na metalu. 

2. Łączenie metalu z glinką polimerową.

3. Wykorzystanie zimnej emalii do pracy z miedzią.

Cena i czas trwania

niedziela, godz. 10:00-15:00 / termin 7.11.2021 / 1 spotkanie x 5h / cena: 350 zł
niedziela, godz. 10:00-15:00 / termin 12.12.2021 / 1 spotkanie x 5h / cena: 350 zł

Prowadzący

Małgorzata Wawrzyńczak

zajmuję się masami polimerowymi od wileu lat. Chętnie dzieli się tym, czego udało jej się nauczyć w Polsce i poza jej granicami na warsztatach. Co roku organizuje warsztaty dla dzieci i dorosłych mając nadzieję, że uda jej się wzbudzić zainteresowanie polimerami na tak dużą skalę, jakie obserwuję poza granicami naszego kraju.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia: 
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacaj: Asearch.pl | Sztukarnia 2020