Skip to main content
Napisane | blog

Półkolonie

Półkolonie

Półkolonie 2024

Czy marzyliście kiedyś o trafieniu do tajemniczej Akademii podobnej do Hogwartu lub Akademii Pana Kleksa, w której tak jak Harry Potter czy Adaś Niezgódka moglibyście uczyć się niezwykłych rzeczy, sztuki i sztuczek, tak inaczej niż na szkolny sposób? Czy chcielibyście poznać tajemne zasady proporcji, budowania kompozycji i oddawania rożnych faktur, a jednocześnie wprawić w ruch klasykę jakby za dotknięciem magicznej różdżki? Ożywić ją kolorami albo domalować na portrecie kobiety wąsy po to by klasyka nie była tylko poważna, ale czasem mogła być żartobliwa, czyli taka… fikająca! Potrzebne będą Wam: otwarte głowy, poczucie humoru oraz, główny składnik magii sztuki, wyobraźnia.

W tym roku zapraszamy was w niezwykłą podróż po trzech tradycyjnych dziedzinach sztuki: malarstwie, rysunku oraz ceramice. Waszymi przewodnikami będą, w zależności od turnusu, dwie wielkie postacie: Salvador Dalí oraz Frida Kahlo, którzy z pewnością zadbają o to, aby nie było nudno. Życzymy Wam Przyjemnej Podróży!

Dzieci przez pięć dni będą się uczyć klasycznych zasad w trzech tradycyjnych technikach tj. malarstwie, rysunku, ceramice. Powstałe na podstawie wykonywanych ćwiczeń prace złożą się na wystawę, na którą rodzice zostaną zaproszeni ostatniego dnia w piątek o godz. 16.30.

Zapraszamy do dokonania zapisu przez formularz rezerwacyjny na stronie: https://sztukarnia.pl/polkolonie.

Półkolonie 2023

Za oknem pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, ale w Sztukarni głowami jesteśmy już…w lecie! To właśnie wtedy odbędą się nasze półkolonie dla dzieci Art games. Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować czas swojego dziecka w te wakacje, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Półkolonie to doskonały sposób na wakacyjną nudę. Dzieci mają szansę odkryć swoje talenty, nawiązać nowe znajomości i poszerzyć horyzonty, a to wszystko w otoczeniu prawdziwej sztuki, która wyciągnie z nich ogromne pokłady kreatywności. Brzmi świetnie, prawda? Co jeszcze czeka na Twoje dziecko w czasie naszych półkolonii? 

Półkolonie Art games

Art games to wyjątkowe półkolonie w Warszawie. W Sztukarni wierzymy, że nic nie pobudza kreatywności tak jak zabawa i sztuka, dlatego właśnie one są motywem przewodnim naszych zajęć. Nasz cel jest prosty – pokazać najmłodszym, że sztuka to rzemiosło, którym można bawić się do woli. Zajęcia zaplanowane są tak, by rozwijać pasję, kreatywność i postawę twórczą – pozwalają na eksperymentowanie, poszukiwanie własnych ścieżek i artystycznych rozwiązań. Dzięki poznawaniu nowych form twórczej ekspresji, dziecko może dać upust swojej wyobraźni, w atmosferze szacunku wobec siebie i swojej autonomii. Tworzymy bezpieczną przestrzeń, otwartą na pomysły i pytania, gdzie najmłodsi do woli mogą realizować swoje pasje i doświadczyć twórczej wolności.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Nasze zajęcia dedykowane są uczniom klas 1-6. Chcemy otworzyć przed Twoim dzieckiem świat sztuki, który pozwoli mu na wyrażenie siebie: swoich uczuć, pomysłów, planów. Jednak nasze zajęcia to coś więcej niż tylko „malowanie”. Na półkoloniach dla dzieci Art games Twoje dziecko uczy się pracy projektowej: samodzielnego stawiania sobie celów i wyzwań, planowania swojej pracy, rozwiązywania dylematów i myślenia z perspektywy całości procesów. Zdobywa również niezbędne kompetencje miękkie, które przydają się nie tylko w czasie półkolonii, ale i na co dzień. To właśnie tutaj dzieci zyskują przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów i wartości. W centrum naszych zajęć zawsze jest człowiek i sztuka, która otacza nas z każdej strony. Zobacz jak ten świat otwiera się przed Twoim dzieckiem. Wakacje ze Sztukarnią to najlepsze półkolonie dla dzieci w Warszawie.

Kto prowadzi półkolonie?

Janusz Korczak mówił, że nie ma dzieci – są ludzie. I w Sztukarni uważamy dokładnie tak samo. Opiekunowie na półkoloniach to ludzie, którzy rozumieją i szanują potrzeby Twojego dziecka. Chcemy, żeby czas spędzony na półkoloniach dla dzieci był szansą na wyrażenie siebie, ale też rozwój i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni. Nasi edukatorzy kochają sztukę i ludzi – szczególnie tych najmłodszych. Dlatego zamiast narzucać swoje spojrzenie na świat, pozwolą Twojemu dziecku na jego własne odkrywanie. Będą towarzyszyć mu jako empatyczny przewodnik, nauczyciel, który inspiruje i pomaga rozwiązywać artystyczne dylematy. Półkolonie Art games to przestrzeń, w której Twoje dziecko może być sobą, poszukiwać i wyrażać siebie bez oceniania.

Chcesz, żeby Twoje dziecko spędziło lato odkrywając siebie i swój potencjał? Widzimy się na najbardziej twórczych półkoloniach dla dzieci na Mokotowie i w Warszawie – Art games.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera