Skip to main content
 • Zimowe półkolonie dla dzieci w Warszawie na Mokotowie Odkrywcy sztuki ferie 2023 na Mokotowie Mokotów

  Art games Półkolonie - Warszawa Ferie zimowe 2024

Odkryj z nami świat sztuki!

Półkolonie – Warszawa

Czy znaleźliście się kiedyś w obrazie Marca Chagalla, który mogliście opuścić dopiero po rozwiązaniu kilkunastu zagadek? Czy graliście kiedyś kartami artystów, którzy posiadali supermoce, dające zdolności latania albo zamieniania wszystkiego w kwadraty? Czy stworzyliście kiedyś grę planszową, sami wymyśliliście do niej zadania, a później graliście w nią na przerwach z koleżankami i kolegami? To wszystko będzie możliwe dzięki zimowym półkoloniom artystycznym w Sztukarni!

Przez pięć dni z połączonych mocy świata sztuki i gier, indywidualnej pracy i talentów dzieci, a także z pracy zespołowej powstaną unikalne gry oraz artystyczne dzieła. Wszystkie one złożą się na niezwykłą, interaktywną wystawę.

W zależności od turnusu w świat sztuki wprowadzą Młodych Adeptów tacy artyści jak: Pablo Picasso i Marc Chagall lub Vincent van Gogh i Henri Matisse. Dzieci zainspirowane ich twórczością wykonają lub wezmą udział w grach: escape room, gra planszowa, gra karciana i wiele innych.

inspiracją będą artyści tacy jak: Pablo Picasso, Marc Chagal, Vincent van Gogh, Henri Matisse, Claude Monet, Georgia O'Keeffe
Półkolonie dla dzieci z klas 1-6 w Warszawie na Mokotowie

Kiedy?

I turnus: 15-19 stycznia 2024
II turnus: 22-26 stycznia 2024

Dla kogo?

dla uczniów klas 1-6 SP
(dzieci urodzone w latach 2010-2017)

Gdzie?

Warszawa
Mokotów: Liceum Ogólnokształcące nr X im. Królowej Jadwigi, ul. Woronicza 8

Cena

980 / 930 zł* - 5-dniowy turnus

*zniżka przysługuje dzieciom uczestniczącym w kursach semestralnych w Sztukarni, rodzeństwu (wszystkim dzieciom) oraz przy zapisie na drugi turnus

Dwie ścieżki tematyczne do wyboru

Pabla Picassa i Marca Chagalla łączy eksperymentalne podejście do perspektywy oraz formy. Obaj sięgali po spłaszczenie, uproszczenie do figur geometrycznych oraz nakładania różnych, czasem zaskakujących, elementów na siebie. Dzieci zainspirowane ich twórczością wezmą udział w escape roomie, wspólnie wykonają wielki obraz, stworzą własny flash mob, przygotują malarskie puzzle, kolaże, a także podejdą w sposób eksperymentalny do rysunku.

Vincenta van Gogha i Henriego Matisse’a łączy wyraźny sposób kładzenia farb na płótnie oraz ekspresyjność kolorów, często znacznie odbiegających od tych obserwowanych przez ludzkie oko. Obaj artyści używali koloru do opowiadania o swoich emocjach. Dzieci zainspirowane ich twórczością wezmą udział w escape roomie, wykonają wielki obraz, stworzą stand-y, dzięki którym będą się mogli wcielić w postacie z obrazów.

Dlaczego Sztukarnia?

Pobudzanie kreatywności

Wierzymy, że nic nie pobudza kreatywności tak bardzo, jak zabawa i sztuka, dlatego właśnie one są motywem przewodnim naszych zajęć. Nasz cel jest prosty – pokazać najmłodszym, że sztuka to rzemiosło, którym można bawić się do woli.

Odkrywanie talentów

Dzieci w trakcie naszych półkolonii mają szansę odkryć swoje talenty, poznać własne możliwości i poszerzyć horyzonty, a to wszystko w otoczeniu prawdziwej sztuki, która rozbudzi w nich twórczą postawę oraz pobudzi fantazję i wyobraźnię.

Rozwój osobisty

Bliski nam jest rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, empatia czy umiejętność wyrażania własnego zdania. W sztuce od samego efektu bardziej cenimy proces twórczy, dlatego kładziemy nacisk na odkrywanie i eksperymentowanie.

Relacje rówieśnicze

Stawiamy na ducha współpracy, na radość płynącą z pracy zespołowej oraz ze wspólnego działania. Chcemy, żeby czas spędzony na półkoloniach dla dzieci był szansą na wyrażenie siebie, ale też rozwój i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni.

Co zapewniamy?

Twórczy czas
Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:30. Zajęcia dydaktyczne z podziałem na grupy prowadzimy od 9:00 do 16:30.

Wyżywienie
Dzieci otrzymują obiad (zupa + drugie danie) i podwieczorek. Bierzemy pod uwagę diety, alergie i nietolerancje pokarmowe. Po stronie rodziców pozostaje przygotowanie drugiego śniadania.

Kameralne grupy
Zajęcia prowadzimy w grupach do 12 osób. Podział na grupy następuje po zakończeniu zapisów. Kryterium jest wiek oraz preferencje uczestników.


Twórcza przestrzeń dla Twojego dziecka

Sztuka
Wierzymy, że każde dziecko rodzi się twórcą. Kontakt ze sztuką to wspaniała okazja do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań oraz kształtowania własnej osobowości.

Bycie sobą
Dbamy o ciepłą, swobodną i przyjazną atmosferę wspólnej pracy. U nas dzieci mają bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów oraz wartości.

Wolność twórcza
Wspieramy dzieci w ich naturalnym dążeniu do rozwoju pasji i eksplorowania świata wokół siebie, zachęcając je do poszukiwania własnych ścieżek oraz rozwiązań artystycznych.

Empatyczna współpraca
Rolą instruktora w Sztukarni jest bycie towarzyszem, nauczycielem, który inspiruje i pomaga podejmować decyzje. Rozwiązań artystycznych dylematów szukamy wspólnie.

Szacunek
Naszych podopiecznych traktujemy poważnie i z należytym szacunkiem. Nie narzucamy swojego spojrzenia na świat, pozwalamy dzieciom na jego własne odkrywanie.

Doświadczanie
Stawiamy na uczenie się poprzez działanie oraz eksperymentowanie, dając dzieciom swobodę w kreowaniu własnego stylu, co zwiększa ich motywację i zaangażowanie w pracę.

 

 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
 • kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie

Opinie o naszych półkoloniach

 • "Proszę zachować swój zespół i uśmiech, a będzie wspaniale, ponieważ pomysły wykreują się same."

 • "Jesteśmy bardzo zadowoleni, dziecko jest zachwycone z zajęć i pań :) Dziękuję!"

 • "Jesteśmy zadowoleni ze swobodnego, kreatywnego podejścia, jakie stara się przekazać podopiecznym Sztukarnia."

 • "Jesteśmy jako rodzice bardzo zadowoleni z formy spędzania czasu naszych dzieci w trakcie półkolonii w Sztukarni. Dzieci nie były przebodźcowane i wracały bardzo zadowolone i z chęcią opowiadały o tym, co działo się podczas zajęć - to nie zdarza się często."
 • "Nasza córka była bardzo zadowolona z zajęć, co stanowi dla nas najlepszą rekomendację. Kadra była bardzo miła i pomocna. Nie spodziewaliśmy się, że nasza córka już pierwszego dnia będzie tak zadowolona z ferii. Bardzo podoba mi się Wasz entuzjazm i zaangażowanie. Serdeczne dzięki :)."
 • "To kolejne półkolonie mojego dziecka w Sztukarni. Wszystko bez zarzutu. Pani Kierownik jak zwykle bardzo profesjonalna. Tegoroczna lokalizacja idealna. Dziecko zadowolone."
 • "Dziękujemy za bardzo jakościowy czas. Córka ani razu nie zamarudziła, że musi wstać rano, by przybyć na półkolonie. To znaczy, że jej się podobało :)."

 • "Uśmiech i chęć uczestnictwa naszej córki świadczy, że półkolonie były super!"
 • "Półkolonie były bardzo fajne, córka chętnie na nie szła i niechętnie wychodziła. A to wystarczy. Będę pamiętać o Państwa ofercie w ferie i kolejne wakacje."
 • "Córka zachwycona, codziennie z przyjemnością chodziła na zajęcia. Fajny temat i fantastyczna realizacja. Super! Dziękujemy."

ramowy plan dnia
ramowy plan tygodnia

Dodatkowe informacje

Mamy doświadczenie w prowadzeniu półkolonii artystycznych, zajmujemy się tym od 2009 roku.

Zajęcia prowadzimy w oparciu o autorski program napisany przez zespół pedagogów, artystów, edukatorów i metodyków.

Nasze półkolonie rejestrujemy w Kuratorium Oświaty oraz zapewniamy ubezpieczenie NNW.

Istnieje możliwość zorganizowania półkolonii dla dzieci pracowników firm (współpracujemy z działami HR). Zapraszamy do kontaktu z kierowniczką.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł w ciągu 5 dni od dnia zapisu.

Pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem półkolonii na numer konta bankowego: PKO 81 1020 1068 000019020406 8391.

Kierowniczka półkolonii

Magda Sypniewska
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 883 506 303

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogika ogólna ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Od ponad 6 lat związana ze Sztukarnią, koordynuje liczne projekty edukacyjne oraz prowadzi szkolenia instruktorskie dla kadry.

Kto prowadzi półkolonie?

Julia Kacała

Kreatywna dusza, poszukująca swojej drogi twórczej w wielu dziedzinach, uwielbiająca poznawanie nowych technik i przekazywanie wiedzy. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie z ukończonymi studiami licencjackimi z Wiedzy o Teatrze, aktualnie w trakcie tworzenia dyplomu na wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Ola Kobus

Ola jest instruktorką z serca i powołania, jej największą pasją jest zdobywanie wiedzy i przekazywanie jej kolejnym osobom. Studiuje Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia się uczyć, a żeby się dowiedzieć czegoś o interesującej jej dziedzinie jest w stanie pójść na nowy kierunek studiów albo pojechać za granicę w poszukiwaniu wiedzy.

Klaudia Sikorska

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, z zamiłowaniem do nauki najmłodszych. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 1-3, ucząc najmłodszych eksperymentów artystycznych i ekodesignu. W swojej pracy przykłada wagę do przekazywania dzieciom takich wartości jak poszanowanie przyrody, miłość do zwierząt i szacunek do drugiego człowieka. 

Zarezerwuj miejsce

Art Games. Półkolonie dla dzieci - ferie 2024

Odkrycie talentu i rozwój nowych umiejętności – brzmi ciekawie? Te działania doskonale wpisują się w misję Sztukarni – centrum artystycznego, które uczy poprzez twórczą zabawę. Organizujemy półkolonie dla dzieci z podziałem na grupy wieku, by każdy uczestnik czuł się swobodnie podczas warsztatów. W przypadku półkolonii artystycznych zajęcia są dostosowane do percepcji, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej poszczególnych grup wiekowych. Uczestnikami półkolonii na Mokotowie mogą być nie tylko dzieci, które szukają swojej drogi artystycznej, lecz także te, które już wiedzą, w którym kierunku chcą się rozwijać. Aktywnie i kreatywnie wspieramy wszystkich.

Czego dokładnie uczą się dzieci na zimowych i letnich półkoloniach w Sztukarni? Zapoznają się z różnorodnymi dziedzinami sztuki na tyle głęboko, żeby móc zdecydować, co naprawdę ich interesuje. Zajęcia odbywają się zarówno w salach, jak i na świeżym powietrzu. To dodatkowo pobudza dzieci i młodzież do twórczego myślenia i rozwijania swoich kompetencji.

Oferowane przez nas półkolonie to nie tylko intensywna praca nad rozwojem umiejętności plastycznych. Troszczymy się także o rozwój kompetencji społecznych młodych uczestników. Każdego dnia w programie przewidziane są przerwy na odpoczynek. Dzieci i młodzież nierzadko wymieniają się wówczas swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami czy po prostu wspólnie spędzają czas w wybranej przez siebie formie.

Sztukarnia – półkolonie artystyczne dla dzieci

Jeśli zastanawiasz się, jak zagospodarować czas swojego dziecka w czasie przerwy w nauce, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Półkolonie stanowią doskonały sposób na wakacyjną nudę.

Art games to wyjątkowe półkolonie w Warszawie. Zajęcia zaplanowane są tak, by rozwijać pasje, kreatywność i twórczą postawę – pozwalają na eksperymentowanie, poszukiwanie własnych ścieżek i artystycznych rozwiązań. Dzięki poznawaniu nowych form twórczej ekspresji dziecko może dać upust swojej wyobraźni (w atmosferze szacunku wobec siebie i swojej autonomii). Tworzymy bezpieczną przestrzeń, otwartą na pomysły i pytania, gdzie najmłodsi mogą do woli realizować swoje pomysły i doświadczać twórczej wolności.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Chcemy otworzyć przed Twoim dzieckiem świat sztuki, który pozwoli mu na wyrażenie siebie: swoich uczuć, pomysłów, planów. Nasze zajęcia to jednak coś więcej niż tylko „malowanie”. Na półkoloniach dla dzieci Art games Twoje dziecko uczy się pracy projektowej: samodzielnego stawiania sobie celów i wyzwań, planowania swojej pracy oraz rozwiązywania problemów. Zdobywa również niezbędne kompetencje miękkie, które przydają się nie tylko w czasie półkolonii, ale i na co dzień. To właśnie tutaj dzieci zyskują przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów i wartości. W centrum naszych zajęć zawsze znajduje się człowiek i sztuka, która otacza nas z każdej strony. W końcu praca twórcza to jednocześnie praca nad swoją osobowością. Zobacz, jak ten świat otwiera się przed Twoim dzieckiem. Wakacje ze Sztukarnią to jedne z najlepszych półkolonii dla dzieci w Warszawie.

W jaki sposób sztuka wpływa na rozwój osobisty? W przypadku dzieci i młodzieży jest to przede wszystkim: wzrost samoakceptacji, podniesienie poczucia własnej wartości, umiejętność wyrażania swoich emocji, wzrost wrażliwości (nie tylko plastycznej), poczucie szacunku dla twórczości własnej i innych, rozwój umiejętności samokrytyki.

Półkolonie letnie w Sztukarni są doskonałą okazją do poznania własnych możliwości i odkrycia nowych umiejętności. Kluczem do rozwoju nowych kompetencji jest doświadczenie, dlatego spotkania są wypełnione zajęciami praktycznymi, dostosowanymi do możliwości i oczekiwań uczestników. Dodają im odwagi i zachęcają do artystycznych eksperymentów. Sprawdzanie nowych technik plastycznych pozwala poznać różne nurty i kierunki oraz zaznajomić się z historią sztuki. Niektóre z nich mogą stać się dla młodych twórców prawdziwą inspiracją.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas półkolonii tworzymy grupy według wieku. Stwarza to najlepsze warunki do integracji i jednocześnie ułatwia wyrażanie swojej indywidualności.

Kto prowadzi półkolonie?

Inspirując się słowami Janusza Korczaka, który podkreślał, że w dziecku trzeba przede wszystkim widzieć człowieka, naszych podopiecznych traktujemy poważnie i z należytym szacunkiem. Słuchamy tego, co do nas mówią i staramy się odpowiadać na wszystkie pytania. Opiekunowie na półkoloniach to ludzie, którzy rozumieją i szanują potrzeby Twojego dziecka. Wykwalifikowana kadra stale współpracuje także z doświadczonymi artystami z różnych dziedzin sztuki, m.in. grafikami, malarzami czy ceramikami. Dzięki temu zajęcia artystyczne prowadzone są w kompetentny i efektywny sposób. Półkolonie Art games stwarzają przestrzeń, w której Twoje dziecko może być sobą – poszukiwać i wyrażać siebie bez oceniania.

Chcesz, żeby Twoje dziecko spędziło lato, odkrywając siebie i swój potencjał? Widzimy się na jednych z najbardziej twórczych półkolonii dla dzieci w Warszawie – Art games.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera