Skip to main content
Letnie półkolonie dla dzieci w Warszawie na Mokotowie

Klasyka fika

malarstwo, ceramika, rysunek

półkolonie Warszawa
lato 2024

Letnie półkolonie dla dzieci w Warszawie na Mokotowie
Klasyka fika
malarstwo, ceramika, rysunek

półkolonie Warszawa
lato 2024

Odkryj z nami świat sztuki!

Półkolonie Warszawa

Czy marzyliście kiedyś o trafieniu do tajemniczej Akademii podobnej do Hogwartu lub Akademii Pana Kleksa, w której tak jak Harry Potter czy Adaś Niezgódka moglibyście uczyć się niezwykłych rzeczy, sztuki i sztuczek, tak inaczej niż na szkolny sposób? Czy chcielibyście poznać tajemne zasady proporcji, budowania kompozycji i oddawania rożnych faktur, a jednocześnie wprawić w ruch klasykę jakby za dotknięciem magicznej różdżki? Ożywić ją kolorami albo domalować na portrecie kobiety wąsy po to by klasyka nie była tylko poważna, ale czasem mogła być żartobliwa, czyli taka… fikająca! Potrzebne będą Wam: otwarte głowy, poczucie humoru oraz, główny składnik magii sztuki, wyobraźnia.

W tym roku zapraszamy was w niezwykłą podróż po trzech tradycyjnych dziedzinach sztuki: malarstwie, rysunku oraz ceramice. Waszymi przewodnikami będą, w zależności od turnusu, dwie wielkie postacie: Salvador Dalí oraz Frida Kahlo, którzy z pewnością zadbają o to, aby nie było nudno. Życzymy Wam Przyjemnej Podróży!

Dzieci przez pięć dni będą się uczyć klasycznych zasad w trzech tradycyjnych technikach tj. malarstwie, rysunku, ceramice. Powstałe na podstawie wykonywanych ćwiczeń prace złożą się na wystawę, na którą rodzice zostaną zaproszeni ostatniego dnia w piątek o godz. 16.30.

Dlaczego Sztukarnia?

Półkolonie dla dzieci z klas 1-6 w Warszawie na Mokotowie i na Bielanach

Kiedy?

Mokotów: 24 czerwca - 30 sierpnia 2024
Żoliborz: 24 czerwca - 23 sierpnia 2024

Dla kogo?

dla uczniów klas 0-6 SP
(dzieci urodzone w latach 2011-2018)

Gdzie?

Warszawa
Mokotów: Liceum Ogólnokształcące nr X im. Królowej Jadwigi, ul. Woronicza 8
Żoliborz: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana, ul. Or-Ota 5

Cena

1080 / 1030 zł* - 5-dniowy turnus

*zniżka przysługuje dzieciom uczestniczącym w kursach semestralnych w Sztukarni, rodzeństwu (wszystkim dzieciom) oraz przy zapisie na drugi i każdy kolejny turnus

Co nas wyróżnia?

Pobudzanie kreatywności

Wierzymy, że nic nie pobudza kreatywności tak bardzo, jak zabawa i sztuka, dlatego właśnie one są motywem przewodnim naszych zajęć. Nasz cel jest prosty – pokazać najmłodszym, że sztuka to rzemiosło, którym można bawić się do woli.

Odkrywanie talentów

Dzieci w trakcie naszych półkolonii mają szansę odkryć swoje talenty, poznać własne możliwości i poszerzyć horyzonty, a to wszystko w otoczeniu prawdziwej sztuki, która rozbudzi w nich twórczą postawę oraz pobudzi fantazję i wyobraźnię.

Rozwój osobisty

Bliski nam jest rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, empatia czy umiejętność wyrażania własnego zdania. W sztuce od samego efektu bardziej cenimy proces twórczy, dlatego kładziemy nacisk na odkrywanie i eksperymentowanie.

Relacje rówieśnicze

Stawiamy na ducha współpracy, na radość płynącą z pracy zespołowej oraz ze wspólnego działania. Chcemy, żeby czas spędzony na półkoloniach dla dzieci był szansą na wyrażenie siebie, ale też rozwój i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni.

Co zapewniamy?

Twórczy czas

Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:30. Zajęcia dydaktyczne z podziałem na grupy prowadzimy od 9:00 do 16:30.

Wyżywienie

Dzieci otrzymują obiad (zupa + drugie danie) i podwieczorek. Bierzemy pod uwagę diety, alergie i nietolerancje pokarmowe. Po stronie rodziców pozostaje przygotowanie drugiego śniadania.

Kameralne grupy

Zajęcia prowadzimy w grupach do 12 osób. Podział na grupy następuje po zakończeniu zapisów. Kryterium jest wiek oraz preferencje uczestników.

Twórcza przestrzeń dla Twojego dziecka

Sztuka

Wierzymy, że każde dziecko rodzi się twórcą. Kontakt ze sztuką to wspaniała okazja do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań oraz kształtowania własnej osobowości.

Bycie sobą

Dbamy o ciepłą, swobodną i przyjazną atmosferę wspólnej pracy. U nas dzieci mają bezpieczną przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów oraz wartości.

Wolność twórcza

Wspieramy dzieci w ich naturalnym dążeniu do rozwoju pasji i eksplorowania świata wokół siebie, zachęcając je do poszukiwania własnych ścieżek oraz rozwiązań artystycznych.

Empatyczna współpraca

Rolą instruktora w Sztukarni jest bycie towarzyszem, nauczycielem, który inspiruje i pomaga podejmować decyzje. Rozwiązań artystycznych dylematów szukamy wspólnie.

Szacunek

Naszych podopiecznych traktujemy poważnie i z należytym szacunkiem. Nie narzucamy swojego spojrzenia na świat, pozwalamy dzieciom na jego własne odkrywanie.

Doświadczanie

Stawiamy na uczenie się poprzez działanie oraz eksperymentowanie, dając dzieciom swobodę w kreowaniu własnego stylu, co zwiększa ich motywację i zaangażowanie w pracę.

kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie
kreatywne półkolonie w wakacji dla dzieci w Warszawie

Opinie o naszych półkoloniach

"Proszę zachować swój zespół i uśmiech, a będzie wspaniale, ponieważ pomysły wykreują się same."

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, dziecko jest zachwycone z zajęć i pań :) Dziękuję!"

"Jesteśmy zadowoleni ze swobodnego, kreatywnego podejścia, jakie stara się przekazać podopiecznym Sztukarnia."

"Jesteśmy jako rodzice bardzo zadowoleni z formy spędzania czasu naszych dzieci w trakcie półkolonii w Sztukarni. Dzieci nie były przebodźcowane i wracały bardzo zadowolone i z chęcią opowiadały o tym, co działo się podczas zajęć - to nie zdarza się często."
"Nasza córka była bardzo zadowolona z zajęć, co stanowi dla nas najlepszą rekomendację. Kadra była bardzo miła i pomocna. Nie spodziewaliśmy się, że nasza córka już pierwszego dnia będzie tak zadowolona z ferii. Bardzo podoba mi się Wasz entuzjazm i zaangażowanie. Serdeczne dzięki :)."
"To kolejne półkolonie mojego dziecka w Sztukarni. Wszystko bez zarzutu. Pani Kierownik jak zwykle bardzo profesjonalna. Tegoroczna lokalizacja idealna. Dziecko zadowolone."

"Dziękujemy za bardzo jakościowy czas. Córka ani razu nie zamarudziła, że musi wstać rano, by przybyć na półkolonie. To znaczy, że jej się podobało :)."

"Uśmiech i chęć uczestnictwa naszej córki świadczy, że półkolonie były super!"
"Półkolonie były bardzo fajne, córka chętnie na nie szła i niechętnie wychodziła. A to wystarczy. Będę pamiętać o Państwa ofercie w ferie i kolejne wakacje."

Ramowy plan dnia

8:00 - 9:00 - animacja i integracja w miejscu zbiórki

9:00 - 10:00 - warsztaty twórcze/wycieczka

10:00 - 10:30 - drugie śniadanie (przyniesione z domu) i odpoczynek

10:30 - 11:30 - warsztaty ruchowe/wycieczka

11:30 - 13:00 - warsztaty twórcze

13:00 - 13:45 - obiad i odpoczynek

13:45 - 15:00 - warsztaty twórcze

15:00 - 15:30 - podwieczorek i odpoczynek

15:30 - 16:30 - warsztaty twórcze

16:30 - 17:30* - gry i zabawy, odbiór dzieci/wernisaż

*piątek, 16:30-17:30 - wernisaż

Ramowy plan tygodnia

zabawy integracyjne i pobudzające kreatywność

zapoznanie z podstawowymi pojęciami z dziedziny plastyki

zajęcia ruchowe

poznanie technik rysunkowych, malarskich i ceramicznych

wzięcie udziału w serii ćwiczeń inspirowanych twórczością takich artystów jak Frida Kahlo, Salvador Dalí i inni

eksperymentowanie z tradycyjnymi technikami artystycznymi

plener rysunkowy w pobliskim parku

rozmowa o wystawie, szukanie znaczenia, jakie niosą za sobą wykonane przez dzieci prace, oprawa graficzna i zastanawianie się nad formą wystawienniczą wystawy

montaż wystawy i przygotowanie do wernisażu

  Informacje dodatkowe

  Mamy doświadczenie w prowadzeniu półkolonii artystycznych, zajmujemy się tym od 2009 roku.

  Zajęcia prowadzimy w oparciu o autorski program napisany przez zespół pedagogów, artystów, edukatorów i metodyków.

  Nasze półkolonie rejestrujemy w Kuratorium Oświaty oraz zapewniamy ubezpieczenie NNW.

  Istnieje możliwość zorganizowania półkolonii dla dzieci pracowników firm (współpracujemy z działami HR). Zapraszamy do kontaktu z kierowniczką.

  Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 360 zł w ciągu 5 dni od dnia zapisu.

  Pozostałą kwotę należy uiścić najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem półkolonii na numer konta bankowego: PKO 18 1020 1169 0000 8102 0873 4461.

  Jak się przygotować do półkolonii?

  Przedstawiamy krótki przewodnik!


  dla dzieci zapisanych

  na półkolonie
  na Mokotowie


  dla dzieci zapisanych

  na półkolonie
  na Żoliborzu

  Kierowniczka półkolonii

  Magda Sypniewska
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie na kierunku Pedagogika ogólna ze specjalnością Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Od ponad 6 lat związana ze Sztukarnią, koordynuje liczne projekty edukacyjne oraz prowadzi szkolenia instruktorskie dla kadry.

  Kto prowadzi półkolonie?

  Julia Kacała

  Kreatywna dusza, poszukująca swojej drogi twórczej w wielu dziedzinach, uwielbiająca poznawanie nowych technik i przekazywanie wiedzy. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie z ukończonymi studiami licencjackimi z Wiedzy o Teatrze, aktualnie w trakcie tworzenia dyplomu na wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  Ola Kobus

  Ola jest instruktorką z serca i powołania, jej największą pasją jest zdobywanie wiedzy i przekazywanie jej kolejnym osobom. Studiuje Socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbia się uczyć, a żeby się dowiedzieć czegoś o interesującej jej dziedzinie jest w stanie pójść na nowy kierunek studiów albo pojechać za granicę w poszukiwaniu wiedzy.

  Klaudia Burza

  Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, z zamiłowaniem do nauki najmłodszych. Prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 1-3, ucząc najmłodszych eksperymentów artystycznych i ekodesignu. W swojej pracy przykłada wagę do przekazywania dzieciom takich wartości jak poszanowanie przyrody, miłość do zwierząt i szacunek do drugiego człowieka. 

  Zarezerwuj miejsce

  Art Games. Półkolonie dla dzieci - ferie 2024

  Odkrycie talentu i rozwój nowych umiejętności – brzmi ciekawie? Te działania doskonale wpisują się w misję Sztukarni – centrum artystycznego, które uczy poprzez twórczą zabawę. Organizujemy półkolonie dla dzieci z podziałem na grupy wieku, by każdy uczestnik czuł się swobodnie podczas warsztatów. W przypadku półkolonii artystycznych zajęcia są dostosowane do percepcji, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej poszczególnych grup wiekowych. Uczestnikami półkolonii na Mokotowie mogą być nie tylko dzieci, które szukają swojej drogi artystycznej, lecz także te, które już wiedzą, w którym kierunku chcą się rozwijać. Aktywnie i kreatywnie wspieramy wszystkich.

  Czego dokładnie uczą się dzieci na zimowych i letnich półkoloniach w Sztukarni? Zapoznają się z różnorodnymi dziedzinami sztuki na tyle głęboko, żeby móc zdecydować, co naprawdę ich interesuje. Zajęcia odbywają się zarówno w salach, jak i na świeżym powietrzu. To dodatkowo pobudza dzieci i młodzież do twórczego myślenia i rozwijania swoich kompetencji.

  Oferowane przez nas półkolonie to nie tylko intensywna praca nad rozwojem umiejętności plastycznych. Troszczymy się także o rozwój kompetencji społecznych młodych uczestników. Każdego dnia w programie przewidziane są przerwy na odpoczynek. Dzieci i młodzież nierzadko wymieniają się wówczas swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami czy po prostu wspólnie spędzają czas w wybranej przez siebie formie.

  Sztukarnia – półkolonie artystyczne dla dzieci

  Jeśli zastanawiasz się, jak zagospodarować czas swojego dziecka w czasie przerwy w nauce, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Półkolonie stanowią doskonały sposób na wakacyjną nudę.

  Art games to wyjątkowe półkolonie w Warszawie. Zajęcia zaplanowane są tak, by rozwijać pasje, kreatywność i twórczą postawę – pozwalają na eksperymentowanie, poszukiwanie własnych ścieżek i artystycznych rozwiązań. Dzięki poznawaniu nowych form twórczej ekspresji dziecko może dać upust swojej wyobraźni (w atmosferze szacunku wobec siebie i swojej autonomii). Tworzymy bezpieczną przestrzeń, otwartą na pomysły i pytania, gdzie najmłodsi mogą do woli realizować swoje pomysły i doświadczać twórczej wolności.

  Czego nauczy się Twoje dziecko?

  Chcemy otworzyć przed Twoim dzieckiem świat sztuki, który pozwoli mu na wyrażenie siebie: swoich uczuć, pomysłów, planów. Nasze zajęcia to jednak coś więcej niż tylko „malowanie”. Na półkoloniach dla dzieci Art games Twoje dziecko uczy się pracy projektowej: samodzielnego stawiania sobie celów i wyzwań, planowania swojej pracy oraz rozwiązywania problemów. Zdobywa również niezbędne kompetencje miękkie, które przydają się nie tylko w czasie półkolonii, ale i na co dzień. To właśnie tutaj dzieci zyskują przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów i wartości. W centrum naszych zajęć zawsze znajduje się człowiek i sztuka, która otacza nas z każdej strony. W końcu praca twórcza to jednocześnie praca nad swoją osobowością. Zobacz, jak ten świat otwiera się przed Twoim dzieckiem. Wakacje ze Sztukarnią to jedne z najlepszych półkolonii dla dzieci w Warszawie.

  W jaki sposób sztuka wpływa na rozwój osobisty? W przypadku dzieci i młodzieży jest to przede wszystkim: wzrost samoakceptacji, podniesienie poczucia własnej wartości, umiejętność wyrażania swoich emocji, wzrost wrażliwości (nie tylko plastycznej), poczucie szacunku dla twórczości własnej i innych, rozwój umiejętności samokrytyki.

  Półkolonie letnie w Sztukarni są doskonałą okazją do poznania własnych możliwości i odkrycia nowych umiejętności. Kluczem do rozwoju nowych kompetencji jest doświadczenie, dlatego spotkania są wypełnione zajęciami praktycznymi, dostosowanymi do możliwości i oczekiwań uczestników. Dodają im odwagi i zachęcają do artystycznych eksperymentów. Sprawdzanie nowych technik plastycznych pozwala poznać różne nurty i kierunki oraz zaznajomić się z historią sztuki. Niektóre z nich mogą stać się dla młodych twórców prawdziwą inspiracją.

  Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas półkolonii tworzymy grupy według wieku. Stwarza to najlepsze warunki do integracji i jednocześnie ułatwia wyrażanie swojej indywidualności.

  Kto prowadzi półkolonie?

  Inspirując się słowami Janusza Korczaka, który podkreślał, że w dziecku trzeba przede wszystkim widzieć człowieka, naszych podopiecznych traktujemy poważnie i z należytym szacunkiem. Słuchamy tego, co do nas mówią i staramy się odpowiadać na wszystkie pytania. Opiekunowie na półkoloniach to ludzie, którzy rozumieją i szanują potrzeby Twojego dziecka. Wykwalifikowana kadra stale współpracuje także z doświadczonymi artystami z różnych dziedzin sztuki, m.in. grafikami, malarzami czy ceramikami. Dzięki temu zajęcia artystyczne prowadzone są w kompetentny i efektywny sposób. Półkolonie Art games stwarzają przestrzeń, w której Twoje dziecko może być sobą – poszukiwać i wyrażać siebie bez oceniania.

  Chcesz, żeby Twoje dziecko spędziło lato, odkrywając siebie i swój potencjał? Widzimy się na jednych z najbardziej twórczych półkolonii dla dzieci w Warszawie – Art games.

  ul. Odolańska 60
  02-562 Warszawa

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 692 870 303

  godziny otwarcia:
  pn.-pt. 9:00-17:00
  sb.-ndz. 10:00-16:30
   

  Śledź nas

  Dołącz do naszego newslettera