Skip to main content
Napisane | blog

Półkolonie artystyczne dla dzeci Odkrywcy Sztuki - Lato 2022

Za oknem pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, ale w Sztukarni głowami jesteśmy już…w lecie! To właśnie wtedy odbędą się nasze półkolonie dla dzieci Odkrywcy Sztuki. Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować czas swojego dziecka w te wakacje, mamy coś specjalnie dla Ciebie. Półkolonie to doskonały sposób na wakacyjną nudę. Dzieci mają szansę odkryć swoje talenty, nawiązać nowe znajomości i poszerzyć horyzonty, a to wszystko w otoczeniu prawdziwej sztuki, która wyciągnie z nich ogromne pokłady kreatywności. Brzmi świetnie, prawda? Co jeszcze czeka na Twoje dziecko w czasie naszych półkolonii?  

Półkolonie Odkrywcy Sztuki

Odkrywcy Sztuki  to wyjątkowe półkolonie w Warszawie. W Sztukarni wierzymy, że nic nie pobudza kreatywności tak jak zabawa i sztuka, dlatego właśnie one są motywem przewodnim naszych zajęć. Nasz cel jest prosty – pokazać najmłodszym, że sztuka to rzemiosło, którym można bawić się do woli. Zajęcia zaplanowane są tak, by rozwijać pasję, kreatywność i postawę twórczą – pozwalają na eksperymentowanie, poszukiwanie własnych ścieżek i artystycznych rozwiązań. Dzięki poznawaniu nowych form twórczej ekspresji, dziecko może dać upust swojej wyobraźni, w atmosferze szacunku wobec siebie i swojej autonomii. Tworzymy bezpieczną przestrzeń, otwartą na pomysły i pytania, gdzie najmłodsi do woli mogą realizować swoje pasje i doświadczyć twórczej wolności.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Nasze zajęcia dedykowane są uczniom klas 1-6. Każdy turnus półkolonii to odkrywanie potencjału trzech różnych technik plastycznych, m.in.: #malarstwo #kolaż #guerilla art #street art #land art, #grafika albo #teatr #rysunek #rzeźba. 

Chcemy otworzyć przed Twoim dzieckiem świat sztuki, który pozwoli mu na wyrażenie siebie: swoich uczuć, pomysłów, planów. Jednak nasze zajęcia to coś więcej niż tylko „malowanie”. Na półkoloniach dla dzieci Odkrywcy Sztuki Twoje dziecko uczy się pracy projektowej: samodzielnego stawiania sobie celów i wyzwań, planowania swojej pracy, rozwiązywania dylematów i myślenia z perspektywy całości procesów. Zdobywa również niezbędne kompetencje miękkie, które przydają się nie tylko w czasie półkolonii, ale i na co dzień. To właśnie tutaj dzieci zyskują przestrzeń do wyrażania swoich myśli, kształtowania własnych poglądów i wartości. W centrum naszych zajęć zawsze jest człowiek i sztuka, która otacza nas z każdej strony. Zobacz jak ten świat otwiera się przed Twoim dzieckiem. Wakacje ze Sztukarnią to najlepsze półkolonie dla dzieci w Warszawie.

Kto prowadzi półkolonie?

Janusz Korczak mówił, że nie ma dzieci – są ludzie. I w Sztukarni uważamy dokładnie tak samo. Opiekunowie na półkoloniach to ludzie, którzy rozumieją i szanują potrzeby Twojego dziecka. Chcemy, żeby czas spędzony na półkoloniach dla dzieci był szansą na wyrażenie siebie, ale też rozwój i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni. Nasi edukatorzy kochają sztukę i ludzi – szczególnie tych najmłodszych. Dlatego zamiast narzucać swoje spojrzenie na świat, pozwolą Twojemu dziecku na jego własne odkrywanie. Będą towarzyszyć mu jako empatyczny przewodnik, nauczyciel, który inspiruje i pomaga rozwiązywać artystyczne dylematy. Półkolonie Odkrywcy Sztuki to przestrzeń, w której Twoje dziecko może być sobą, poszukiwać i wyrażać siebie bez oceniania.

Chcesz, żeby Twoje dziecko spędziło lato odkrywając siebie i swój potencjał? Widzimy się na najbardziej twórczych półkoloniach dla dzieci na Mokotowie i w Warszawie – Odkrywcy Sztuki.

 

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera