Skip to main content
W Twórczym Ogrodzie

Dzień Dziecka w Sztukarni

Czas na twórczą zabawę!

Co powiecie na rodzinny Dzień Dziecka w artystycznej atmosferze? Już 2 czerwca zapraszamy na Dzień Dziecka w Sztukarni - W Twórczym Ogrodzie! Będziemy wspólnie celebrować, tworzyć unikatowe dzieła sztuki i świetnie się bawić.

W naszym ogrodzie, w samym sercu warszawskiego Mokotowa, czekać będą na Was rozmaite stanowiska, pokazujące dzieciom przekrój różnych technik i możliwości, jakie daje tworzenie.

Skorzystać będzie można ze stanowiska ceramicznego, przy którym będziemy uczyć lepienia z prawdziwej gliny i wymyślać niestworzone ceramiczne formy.

Tuż obok czekać będzie wyjątkowe stanowisko, na którym odbędzie się prawdziwe show - malowanie na wodzie! Ta turecka sztuka, zwana ebru, to naturalna metoda tworzenia niesamowitych kształtów za pomocą barwników wylewanych na powierzchnię wody i odbijania obrazów na papierze. Efekt wow gwarantowany!

Kolejnym twórczym miejscem będzie przestrzeń warsztatów malarskich - pokażemy Wam, jak malować przy sztalugach i jak posługiwać się pędzlami i farbami. Wyjdziecie z własnymi prawdziwymi dziełami sztuki!

A może grafika warsztatowa? Na warsztatach sitodruku dowiecie się, jak samodzielnie ozdabiać tkaniny za pomocą odbijanych szablonów.

Dla miłośników opowieści mamy coś specjalnego. Stworzymy własny, rodzinny teatr Kamishibai! Ale taki malarski, obrazkowy - z papieru i wyobraźni. Wymyślimy własne historie, połączmy je w jedno i wspólnie przedstawmy nasz rysunkowy spektakl - niepowtarzalny i eksperymentalny. Inspiracją będzie bajka japońska - O ciasteczkach mochi i o smoku.

Kiedy?

2 czerwca 2024, 11:00-14:00

Gdzie?

w Sztukarni przy ul. Odolańskiej 60 w Warszawie

Dla kogo?

dla rodzin z dziećmi (rekomendowany wiek dzieci to uczniowie klas 1-6 SP, ale zapraszamy również starsze i młodsze rodzeństwo, dla każdego znajdziemy coś ciekawego)

Cena

bilet rodzinny - od 2 do 5 osób
cena podstawowa -  230 zł
cena dla kursantów Sztukarni - 190 zł

Co będzie się działo?

W naszym ogrodzie znajdziecie różnorodne stanowiska warsztatowe:

 • ceramikę,
 • sztukę malowania na wodzie - ebru,
 • malarstwo sztalugowe,
 • sitodruk,
 • teatr Kamishibai,
 • stanowisko z przypinkami.

Brzmi ciekawie? A będzie jeszcze lepiej! Chodźcie celebrować z nami piękny, beztroski czas dzieciństwa w sposób twórczy, sprawczy i kreatywny.

PS. W przypadku niekorzystnej pogody przeniesiemy się z warsztatami do naszej pięknej willi, więc żadne warunki pogodowe nam niestraszne!

  Rezerwacja

  ul. Odolańska 60
  02-562 Warszawa

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  tel. 692 870 303

  godziny otwarcia:
  pn.-pt. 9.00-20.00
  sb.-ndz. zmienne, w zależności od godzin trwania zajęć
   

  Śledź nas

  Dołącz do naszego newslettera