Kurs przygotowawczy na ASP

Charakterystyka

Kurs przygotowawczy na ASP to propozycja dla wszystkich osób, które planują studia artystyczne związane z Akademią Sztuk Pięknych i chcą się odpowiednio przygotować do egzaminu.

Przed przystąpieniem do zajęć, kursanci przechodzą wstępną rozmowę z instruktorką, która ustala model współpracy, w zależności od wybranego kierunku i stopnia zaawansowania kandydata.

Podczas warsztatów kursanci będą mogli skompletować teczki, przygotują się do egzaminu praktycznego oraz przećwiczą autoprezentację - cały program jest przygotowany w oparciu o wymogi rekrutacyjne uczelni artystycznych.

Zajęcia rozwijają indywidualny warsztat kursantów w kierunku potrzebnym na egzaminie - ćwiczone są takie zagadnienia, jak martwa natura, studium postaci, a całość oparta jest o zasady perspektywy, kompozycji, kadru, proporcji oraz harmonii barw.


Kurs jest prowadzony przez doświadczone instruktorki i aktywne artystki - malarki: Berenikę Kowalską oraz Maję Kitajewską.

Instruktorki zadbają o to, by każdy uczestnik czuł się podczas kursu zaopiekowany oraz merytorycznie i praktycznie przygotowany do wszystkich zagadnień na egzaminie, nawet tych najtrudniejszych i najbardziej wymagających.

Program

Rysunek i malarstwo:
- martwa natura (bryła, faktura, przestrzeń),
- model (podstawy rysunku anatomicznego, szkice, cała postać, portret),
- przestrzeń (perspektywa w praktyce, martwa natura i model w przestrzeni).

Technologia i kompozycja:
- kluczowe elementy związane z kompozycją, teorią koloru, ważnymi elementami rysunku i malarstwa,
- świadome wykorzystywanie technik: rysunek (ołówek, węgiel, sepia, tusz, pastele), malarstwo (olejne, akrylowe, tempera, akwarela).

Przygotowanie i symulacje egzaminów wstępnych:
- przygotowanie teczki i selekcja prac zgodnie z wymogami konkretnego kierunku studiów,
- omówienie specyfiki egzaminów wstępnych,
- cykliczne ćwiczenie egzaminu praktycznego w limitach czasowych.

Cena i czas trwania

Kursy przygotowawcze odbywają się raz w tygodniu - do wyboru w czwartki lub piątki, w ośmioosobowych grupach. Każdą grupę prowadzi inna instruktorka. Wszystkie materiały są wliczone w cenę kursu.

czwartek, godz. 17:45-20:45 / termin: 2.03-22.06.2023 / 15 spotkań x 3h / prowadzenie: Berenika Kowalska
cena podstawowa: 2520 zł (4 x 630 zł) cena dla osób kontynuujących: 2430 zł  (4 x 607,50 zł).

piątek, godz. 17:00-20:00 / termin 3.03-23.06.2023 / 16 spotkań x 3h / prowadzenie: Maja Kitajewska
cena podstawowa: 2688 zł (4 x 672 zł) cena dla osób kontynuujących: 2592 zł (4 x 648 zł)

Prowadzący

Berenika Kowalska

Berenika jest artystką-malarką, zdobywającą nagrody i uznanie w kraju i za granicą. Urodzona w Lublinie, w 2014 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka. W międzyczasie, w ramach wymiany międzyuczelnianej “MOST” chodziła również na zajęcia na ASP w Warszawie do pracowni Leona Tarasewicza. Przez Radę Wydziału Akademii w Krakowie była wielokrotnie wyróżniana za osiągnięcia w malarstwie, rysunku i tkaninie artystycznej. W 2014 roku otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w 2017 reprezentowała Polskę na JCE Biennale - Europejskim Biennale Młodych. W tym samym roku otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoW 2017 roku jej obraz został zakupiony przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. W 2019 roku w ramach projektu Shiro Oni Studio Art Residency działała i malowała w Japonii. 

Berenika od 2012 roku nieprzerwanie bierze udział w wystawach, zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Danii, Hiszpanii i Francji. Jej obrazy są podziwiane na całym świecie nie bez powodu - tworzy niesamowite, przyciągające kompozycje od których nie sposób oderwać oczu. Doskonale orientuje się w świecie współczesnej sztuki i z zaangażowaniem przekazuje całą swoją wiedzę kursantom przygotowującym się do szkół artystycznych.

Maja Kitajewska

Maja jest artystką-malarką, wiażącą swoją przyszłość zarówno z tworzeniem jak i edukacją artystyczną. Pracuje na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, ucząc studentów i studentki I roku II Pracowni Malarstwa warszawskiej ASP.

Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obie szkoły ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Studia skończyła w 2011, a jeszcze w tym samym roku jej prace znalazły się na wystawie Najlepszych Dyplomów ASP. W międzyczasie czasie została laureatką nagrody artystycznej SIEMENS oraz nagrody Inicjatywy ENTRY za najlepszy dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Bierze udział w wystawach indywidualnych i grupowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, w tym w Niemczech, Szwajcarii, Peru i Danii. Jej prace można oglądać na wystawach, ale znajdują się również w kolekcjach prywatnych.

Dodatkowo ukończyła studia pedagogiczne w Instytucie Doskonalenia Kadr Pedagogicznych w 2018 roku, dzięki czemu świetnie rozumie potrzeby swoich uczniów i potrafi sprostać ich oczekiwaniom. Dzięki ukończeniu liceum plastycznego z wyróżnieniem oraz studiów na ASP jest w stanie doskonale poprowadzić kandydatów do szkół artystycznych na kursach przygotowujących. Wie, czego należy spodziewać się na egzaminie oraz jak go przejść bez większych trudności :). Jako, że intensywnie pracuje nad własną działalnością twórczą oraz w międzyczasie pracuje ze studentami, doskonale orientuje się w obecnych nurtach i trendach w sztuce oraz aktualnych problemach i zagadnieniach zarówno z dziedziny sztuki jak i nauczania. Zajęcia prowadzi w języku polskim i angielskim.

Rezerwacja

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9.00-20.00
sb.-ndz. 10.00-18.00 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera


Realizacja: Asearch.pl | Sztukarnia 2020