Skip to main content

Oferta z okazji Dnia Babci i Dziadka

Warsztat tworzenia świec sojowych

wiek uczestników: 1-3 klasa, 4-6 klasa, 7-8 klasa, liceum

Podczas zajęć każdy uczestnik wykona 1 świecę sojową o pięknym zapachu i działaniu aromaterapeutycznym.

Warsztat składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie poznają historię świecy. Dowiedzą się, jakie są rodzaje wosków i jakich surowców naturalnych używa się do tworzenia świec. Zrozumieją, dlaczego w świecach warto postawić na naturalne składniki i z jakiego powodu, nie warto sięgać po świece parafinowe .

Warsztat ozdabiania worków na owoce techniką sitodruku

wiek uczestników: 1-3 klasa, 4-6 klasa, 7-8 klasa, liceum

Efektem warsztatów są bawełniane worki ozdobione samodzielnie nadrukowanymi wzorami.

Zajęcia stanowią zaproszenie do poznania podstaw techniki sitodruku. Uczestnicy skorzystają z dostępnych wzorów i narzędzi i zaprojektują wzór na bawełniany worek. Następnie nadrukują go techniką sitodruku, korzystając z bezpiecznych farb. Zajęciom towarzyszy rozmowa na temat ekologii.

Warsztat tworzenia lasów w szkle

wiek uczestników: 1-3 klasa, 4-6 klasa, 7-8 klasa, liceum

Efekt warsztatów to kompozycja roślin tropikalnych zamknięta w szklanym słoju o pojemności 1L i korkowym zamknięciu.

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie, pomimo że nie są w ogóle podlewane oraz poznają początki już prawie dwustuletniej tradycji takiej formy uprawy roślin. W części praktycznej skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne, by stworzyć własną roślinną kompozycję w słoiku.

Warsztat tworzenia albumów

wiek uczestników: 4-6 klasa, 7-8 klasa, liceum

Podczas zajęć każdy uczestnik wykona album typu harmonijka z dekoracyjną bawełnianą wstążką. Warsztat z tworzenia albumów to zaproszenie do zapoznania się z podstawami introligatorstwa. Podczas zajęć uczniowie dowiedzą się, czym jest płótno introligatorskie, blok książki, a czym kapitałki. Samodzielnie wykonają okładkę i przygotują składany blok na zdjęcia lub rysunki.

Warsztat tworzenia mydełek i ceramicznych mydelniczek

wiek uczestników: 4-6 klasa, 7-8 klasa, liceum

Warsztat z tworzenia notesów, choć wymaga cierpliwości, to jednocześnie stanowić będzie niezwykłą przygodę, a także okazję do zapoznania się z podstawami introligatorstwa. Podczas warsztatu uczniowie dowiedzą się, czym są zakładki, a czym kapitałki. Wybiorą rodzaj i kolor papieru oraz przygotują okładki. Wykonają również swój własny, zupełnie niepowtarzalny notatnik.

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty w swoim przedszkolu/szkole
napisz do nas lub zadzwoń - przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidulaną.

Zuzanna Dziekiewicz-Paściak

tel.: 733 020 067
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera