Skip to main content

Oferta z okazji Dnia Dziecka

„Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie”
Pablo Picasso

Wierzymy, że kontakt ze sztuką, wpływa nie tylko na rozwój kreatywności, pasji oraz manualnych umiejętności uczniów, ale pomaga również w kształtowaniu wielu kompetencji miękkich, takich jak spostrzegawczość, myślenie krytyczne, komunikacja. Daje dzieciom poczucie sprawczości oraz sprzyja integracji klasy.

Dlatego serdecznie zapraszamy grupy szkolne, a także przedszkolne do wzięcia udziału w specjalnych warsztatach z okazji Dnia Dziecka. Na warsztatach dzieci wykonają własnoręcznie prace, poćwiczą swoją kreatywność, przede wszystkim zaś dobrze spędzą czas, świętując ten wyjątkowy dzień w roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy szkolne od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej na specjalne warsztaty z okazji Dnia Dziecka.

Magiczna kraina sztuki

Jest taka magiczna Kraina, w której kształty i kolory zupełnie nie przypominają tych, które widzisz na co dzień. Przejdziesz w niej bez problemu przez dziurkę od klucza, a zapraszając koleżanki i kolegów możesz to zrobić za pomocą liściku nasączonego zapachami. Jesteś ciekawy, co to za Kraina? To Sztuka! A króluje tam Twoja wyobraźnia! Odwiedź ją razem z nami w Dzień Dziecka. Zabierzemy Cię na przygodę, a naszą mapą będą Sztukarty, pełne niezwykłych wyzwań. Dzięki nim wymyślisz rozwiązania, na które nie wpadł jeszcze nikt. Wykonasz zaskakujące i pobudzające kreatywność plastyczne ćwiczenia. Ich efektem końcowym będzie artystyczna książka, którą zabierzesz ze sobą do domu.

Warsztat tworzenia lasów szkle

Warsztaty tworzenia lasów w szkle składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej Uczestnicy dowiedzą się, kto stworzył najdłużej nieotwierany (czterdzieści lat) las w szkle. Jak to się dzieje, że większość lasów w szkle pięknie rośnie pomimo, że nie są w ogóle podlewane? Jakie są początki już prawie dwustuletniej tradycji tworzenia lasów w szkle? W części praktycznej uczniowie skorzystają z przygotowanych materiałów takich jak: rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne potrzebne elementy, by stworzyć własną roślinną kompozycję w słoiku. Propozycją promującą ideę zero waste może być wykorzystanie do stworzenia roślinnych kompozycji już wcześniej używanych słoików lub dowolnych naczyń przyniesionych przez dzieci.

Warsztat tworzenia ceramiki

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca omawia technikę, w jakiej dzieci będą tworzyć. W części praktycznej uczniowie wykonają dowolny przedmiot użytkowy, np. filiżankę, świecznik, dekoracyjny półmisek. Prace zostaną wypalone w Sztukarni i tam będzie możliwość ich odebrania. Praca z gliną świetnie ćwiczy koncentrację, cierpliwość, wycisza, a także rozwija małą motorykę.

Warsztat tworzenia mydełek i ceramicznych mydelniczek

Warsztaty składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, podczas której dzieci wykonają mydełka, korzystając z glicerynowych baz bez SSL i SLS. W trakcie warsztatu dzieci spotkają się z bogactwem świata zapachów, pobawią się kolorami oraz formami mydełek. Stworzą ceramiczne mydelniczki, które zostaną wstępnie poszkliwione i wypalone w Sztukarni. Gotowe do odbioru będą po około 3 tygodniach.

Jeśli chcesz zorganizować warsztaty w swoim przedszkolu/szkole napisz do nas
lub zadzwoń - przygotujemy dla Ciebie ofertę indywidulaną

Zuzanna Dziekiewicz-Paściak

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 733 020 067 (pn.-pt. 8:30-15:00)

ul. Odolańska 60
02-562 Warszawa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692 870 303

godziny otwarcia:
pn.-pt. 9:00-17:00
sb.-ndz. 10:00-16:30
 

Śledź nas

Dołącz do naszego newslettera